Günümüz şartlarında ev sahibi olmak pek çok vatandaş için bir hayal halini aldı. Nakit parası olmadığı için bankaların kredi kampanyalarını takip eden vatandaşlar da büyük hayal kırıklığı yaşıyorlar. Bankaların düzenlemiş olduğu kredi kampanyaları zaman zaman vatandaşların işine geldiği için bu konudaki araştırmaları da devam ediyor.

İş Bankası düzenlemiş olduğu kredi kampanyası ile birlikte konut almak isteyen vatandaşlar için özel faiz oranları belirledi. Özellikle bankanın kolay ödeme seçenekleri ve düşük faiz oranları nedeniyle en çok tercih ettikleri kredi kampanyası oldu.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ DETAYLARINI AÇIKLADI

garanti-bankası-kredi-1

İş Bankası konut kredisi kampanyasının detaylarını açıkladı. Banka tarafından sunulan vade seçeneği 120 ay olarak açıklandı. Ödemeler kişisel olarak vatandaşın gelir ve bütçesine göre ayarlanmaktadır .

Ödeme sıklığı aylık olarak yapılabileceği gibi birkaç aylık da olabilir. Konut tutarı kişinin gelir tablosu ile örtüşmek zorundadır. Limit kişilerin gelirlerine göre belirlenmektedir. Konut değeri ekspertiz raporu ile belirlenmektedir. Değerin belirlenmesinin ardından belirli oranda kredi çekilmektedir.

Konut kredisinde sürecin tamamen sonlanması 10 güne kadar sonlanmaktadır. Konut kredisinin türü ise bu süreçte banka tarafından belirlenebilir. Konut kredisi için bir üst limit bulunmuyor. Kişilerin gelir ve bütçelerine göre bu durum değişiklik gösterebilir.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİNDE ÜST LİMİT BULUNMUYOR

Konut kredisinde bankanın sunduğu imkanlar dahilinde üst limit bulunmuyor. Yasal sınırlar dahilinde bir ekspertiz raporu bulunmaktadır. 500 bin lira değerinde bir ev için yüzde 90’lık kısmı kredi olarak veriliyor.

500 bin liranın üzerinde olan evler için ise kredi başvurularında yüzde 80’lik kısmının onayı verilmektedir.