Günümüzde herkes ev sahibi olmanın yollarını arıyor. Ancak bankaların faiz oranları, ev fiyatlarının yükselmesi bunun bir hayal olarak kalmasını sağlıyor. Ümitsizliğe düşerek ev sahibi olamayacağını düşünen kim varsa devlet sonunda elini cebine attı ve harekete geçti.

TOKİ destekli olarak faizsiz kredi verilmesi için planlama yaptığını duyurdu.

TOKİ HERKESİ FAİZSİZ SİSTEMLE EV SAHİBİ YAPACAK

TOKİ’den ev alıp hayallerine kavuşan binlerce vatandaş bulunuyor. bu süreçte devlet destekli bir sistem olması nedeniyle uzun zamandır desteklerin devam ettiği de biliniyor. Yeni projelerin de gündeme gelmesinin hemen ardından faizsiz konut için harekete geçildi.

177 BİN LİRA FAİZSİZ KONUT TUTARI VERİLECEK

konut-sahibi-olmak

TOKİ tarafından faizsiz konut kredisinin detayları da açıkladı. Yıllara göre yönetmelikte birtakım değişiklikler olsa bile hak sahiplerinin Ziraat Bankası üzerinden açıklama yapmaları gerekiyor. Hak sahibi belgesi ise Sigortalar aracılığı ile maddi durumuna bakılarak devlet tarafından otomatik olarak oluşturulacak.

TOKİ dar ve orta gelirli ailelere özel olarak faizsiz kredi sistemini açıkladı. Yıllara göre kredi tutarlarında değişiklik yaşanabiliyor. Ancak 2021 yılı için verilecek faizsiz konut kredisi 177 bin lira olarak açıklandı.

Şartları eksiksiz bir şekilde yerine getiren tüm bireyler TOKİ tarafından hem uygun fiyatlı hem de faizsiz konut satışından faydalanabilecekler. Neredeyse her ilde TOKİ tarafından hazırlanan ve devlet kontrolü içerisinde olan konutlar bulunuyor. Piyasaya göre oldukça uygun fiyatlı konut sahibi olmak artık hayal olmaktan çıkacak.