Ev Hanımlarına Özel 1200 TL Ek Destek Ödemesi Hesaplara Yatıyor! Ev hanımlarına özel şekilde sunulan 1200 TL’lik destek ile yeniden paketler gündeme geldi. Ev hanımları yeni destek hakkında araştırmalarına devam ediyor. Ev hanımlarına özel 1200 TL tutarında bir destek sağlanacak. Söz konusu destek ile birlikte yeni kampanyalarda gündeme gelmesini sürdürüyor. Ev hanımlarına özel destek nasıl alınır? Şartları nelerdir?

Maddi destek paketleri ev hanımları adına düzenlenmeye devam ediyor. Son dönemde yayılan bilgiler ile birlikte evde işçilik ile uğraş gösteren kadınlar için özel olarak nakit destek imkanı sunuluyor. Böylelikle emekli olmanın da önü beraberinde açılmış olur. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ev hanımları için sunulan destekler bu yılda aynı şekilde devam ediyor. Duyurulan son bilgilerden sonra ev hanımları da artık emekli olabilme şansını yakalayacak. Emekli olabilme şartları nelerdir? Nasıl emekli olunabilecek? Tüm sorulara ait olan cevaplar haberimizin devamında…

Ev Hanımları İçin Destek

Son dakika duyurulan haber ile birlikte ev hanımları için sunulan desteklere bir yenisi daha eklendi. SGK tarafından ev hanımları içinde yapılacak çalışmaları karşılığında emekli olabileceği konusunda bir duyuruda bulundu. Herhangi bir şekilde gelir sahibi olmayan ve mevcut hayatında bir sefer dahi olsa çalışma hayatına geçmemiş kadınlar doğrudan emekli olabilme şartını elde edebilecektir.

ev-hanimlarina-ozel-1200-tl-ek-destek-odemesi-hesaplara-yatiyor

Destek kapsamında ise bir takım şartların yerine getirilmesi büyük önem arz etmektedir. Emekli olmayı düşünen ev hanımları ilk olarak 25 yıl süresince evlilik hayatına devam etmesi gerekmektedir. Evlilik hayatında 25 yıl geride kalması halinde SGK tarafından istenen koşullarda sağlanmalıdır. Emekli olmak isteyen ev hanımları için ise 50 yaş sınırı belirlenmiştir. 50 yaşın üzerinde olmayan ve gelir konusunda belirli bir ortalamanın altında yer alması diğer koşullardan birisidir.

Emekli olmayı düşünen ev hanımları ise gündeme gelen bu haberi daha yakından takip altına almaktadır. Kadınlar için söz konusu şartları sağlaması halinde emekli olmalarının önü açılmaktadır. Devlet tarafından her gün geçtikçe vatandaşlara özel yardım türünde destekler sunulmaktadır. Sizlerde iş hayatınız sonrasında emeklilik hakkı elde etmeyi düşünüyorsanız söz konusu şartları sağlamanız durumunda artık mümkündür.