Ekonomi

Ev Hanımlarına Kredi Fırsatı! Çalışmayan Kadınlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Çalışmayan ev hanımlarına kredi desteği birçok banka tarafından veriliyor. Ziraat Bankası, Odeabank, Aktifbank, TEB ve KOSGEB gibi birçok kurum ve kuruluştan gelir belgesiz kredi almak mümkün! İşte ev hanımları için kredi sunan bankaların ve KOSGEB kadın desteği kredisinin detayları...

Ev Hanımlarına kredi veren bankalar 2019 yılında da çalışmayan kadınlara destek olabilmektedir. Çalışmayan ya da çeşitli nedenler ile iş sektöründen uzak kalan kadınlar krediler sayesinde ihtiyaçlarını giderebilir. Kredi kullanmak isteyen müşteriler bankalar tarafından belirlenen şartlara uymak zorundadır fakat ev hanımları kredi seçeneği ile bankalar kadınlara özel bazı fırsatlar sunmaktadır.

Ayrıca çalışma hayatına atılmak isteyen ev hanımları için KOSGEB Projesi de devlet desteği ile ev hanımlarının hizmetine sunulmaktadır. 2019 yılında ev hanımlarına kredi imkanı ve bankaların şartlarını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Maaş bordrosuz ev hanımlarına kredi veren bankalar tüm ev hanımlarının merak ettiği temel konudur. Maaş şartı aramayan bankalar yine de bazı şartlar isteyebilir. Evli ise eşinizin maaş bordrosu ya da üzerinize ev, arsa, tarla gibi taşınmazın varsa bunları ipotek göstererek gelir belgesiz kredi seçeneklerine başvuru yapılabilir. Gelir belgesi olmadan kredi olanağı sunan bankalar;

 • Türkiye İş Bankası
 • Odeabank
 • ING Bank
 • Aktifbank
 • Garanti Bankası
 • TEB
 • KOSGEB

Başvuru yapmak için banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan mobil bankacılık ve SMS seçeneklerinin herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Ev Hanımları Kredisi Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler

Ev hanımları kredisi başvuru şartları bankalar tarafından gelir belgesi ya da maaş bordrosu olmadan verilse bile yine bankalar tarafından belirlenen bazı yükümlükler vardır. Bu yükümlülükler ve istenen belgeler;

 • Başvuru sahibinin kendi adına kayıtlı olma şartı ile kira geliri,
 • Ortaklık sonucu elde edilen gelirler,
 • Kendi üstünüze kayıtlı bir taşımazın ipoteği,
 • Aynı adreste yaşayan diğer aile fertlerinin varsa gelirlerinin bordrosu,
 • Çiftçilik ve tarım kaynaklı elde edilen gelirler,
 • Emekli gelirleri,
 • Dul ve yetim aylıkları seçeneklerinin herhangi birini sunarak ev hanımları gelir belgesi olmadan kredi sahibi olabilir.

Ev hanımları, bankaları tarafından istenen bu şartlardan herhangi birini yerine getirdiği zaman gelir belgesi olmadan kredi çekebilir. Kredilerle isterlerse hayallerindeki işi kurabilir ya da ihtiyaç anında kullanabilir.

Türkiye İş Bankası Ev Hanımları Banka Kredisi

İş Bankası ev hanımları kredisi banka tarafından İhtiyaç Kredisi adı altında verilir. İş Bankası 25.000 TL’ ye kadar başvuruları ve gerekli belgeler sunulduğu takdirde 25.000TL üstü kredileri ev hanımlarının hizmetine sunar. 

İş Bankası faiz oranı %1.67 olan kredi seçenekleri ile bankaya gelmeden internet bankacılığı, bankamatik ya da SMS üzerinden kredi imkanı sunar.

NOT: Ev hanımları banka tarafından istenen yükümlülükleri yerine getirdiğinde kolaylıkla kredi sahibi olabilir. İş Bankası tarafından belirlenen vade seçeneği maksimum 60 aydır.

Evinden iş kurmak isteyen ya da işlerini genişletmek isteyen ev hanımları da İş Bankası Ev Hanımları Kredisine başvurabilir.

Odeabank Ev Hanımları Banka Kredisi

Odeabank ev hanımları kredisi ev hanımlarına kredi imkanı sunar. Odeabank, müşterilerinden gelir belgesi talep etmez fakat yukarıda belirttiğimiz şartlardan birini ister. Kredi başvurusu esnasında sadece kimlik fotokopisi bulundurmak yeterli olacaktır. En fazla 36 ay vade hizmeti sunar. Gelir durumuna göre limit bankada yetkili uzmanlar tarafından belirlenir.

Odeabank tarafından belirlenen aylık faiz 12 ay için %0.99, 12 ay üzeri için % 1.29’dur. 

Kredi taksitlerinin ödemesi internet bankacılığı yardımı ile mobil şubelerden ya da anlaşmalı bankalar olan Akbank ve PTT şubelerinden yapılabilir. Ev hanımları kredi sahipleri ödemelerini Odeabank gişelerinden ya da ATM aracığıyla da yapabilirler.

ING Bank Ev Hanımları Banka Kredisi

ING Bank E-Kredi ev hanımlarına %1.69 aylık faiz ve 36 ay vade seçeneği ile kredi olanağı sunar. Başvurunuzu yaptıktan sonra banka yetkilisi tarafından aranır ve en yakın şubeye davet alınır. ING Bank, E-Kredi kapsamında maksimum bir limit belirlemez, müşterinsin geliri ve durumuna göre limit belirler.

NOT: Başvurular, banka şubeleri kapalı ya da mesai saatleri dışında olsa bile internet bankacılığı ve SMS üzerinden yapılabilir. ING Bank, ev hanımları kredisi için ING Bank müşterisi olma şartı koymaz. Banka müşterisi olsun ya da olmasın tüm müşteriler kredi başvurusunda bulunabilir.

ING Bank E-Kredi kapsamında müşterilerden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti talep eder. Başvuru sırasında önce telefon ile doğrulama yapılır daha sonra hesabınıza para aktarılır.

Aktifbank Nkolay Ev Hanımları Banka Kredisi

NKolay Ev Hanımları Kredisi, Aktifbank tarafından ev hanımlarına sunulan bir hizmettir. Aktifbank kredi başvuruları için ev hanımlarından gelir belgesi talep etmez. Ev hanımları banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan mobil bankacılık ve SMS üzerinden yapılabilir.

NKolay Kredisinin banka kartı ve sözleşmesi ikamet adresinize kurye yoluyla gelir. Bilgiler banka tarafından doğrulandıktan sonra Aktifbank tarafından banka hesabınıza anında yatırılır.

Banka tarafından belirlenen vade en az 3 en fazla 36 ay olabilir. Kredi seçenekleri ise minimum 2.000 TL, maksimum 30.000 TL’dir. Kredi faiz oranı %3.40 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Ev Hanımları Banka Kredisi

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi kapsamında ev hanımları Garanti Bankası kredilerden faydalanabilir. Başvurular internet bankacığı üzerinden yapılır. Kredi başvurusu kabul edilirse bankaya gitmeden para ilgili hesaba yatırılır. Kredi başvuru limiti, ev hanımlarının durumu ve geliri doğrultusunda Garanti Bankası tarafından belirlenir.

NOT: İnternet üzerinden yapılmış olan başvurular için Garanti Bankası herhangi bir evrak talep etmez. Kredi başvurusu onaylandıktan sonra banka tarafından şubeye çağırılır ve krediye sahip olunur.

Garanti Bankası tarafından ev hanımlarına sunulan maksimum kredi limiti 50.000 TL’dir. Faiz oranı çekilen kredi limitine bağlı olarak değişim gösterir. 15.000 TL için aylık faiz %2.57 iken 25.000 TL ve 50.000 TL için aylık faiz oranı %2.49’dur.

TEB Ev Hanımları Banka Kredisi

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi ile ev hanımlarının ihtiyaçları doğrultusunda kredi verir. Ev hanımları, Pratik İhtiyaç Kredisi kapsamından en fazla 12.500 TL limit talep edebilir. Kredi işlemi için sadece T.C Kimlik Kartı fotokopisi yeterlidir.

Ev hanımları için aylık faiz oranı %1.55 olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusu TEB müşterisi olunsun ya da olunmasın yapılabilir. SMS üzerinden ve TEB mobil uygulaması olan Cepteteb üzerinden başvurular yapılır.

Banka tarafından başvurular olumlu olarak değerlendirilse banka yetkilisi tarafından telefon ile size en yakın şubeye çağrılır ve sadece kimlik kartı fotokopisi ile işlem tamamlanır.

KOSGEB Ev Hanımlarına Destek Projesi

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi ile çalışma hayatına atılmak ve kendini işini kurmak isteyen ev hanımlarına devlet tarafından destek sağlanır. KOSGEB, ev hanımlarına 50.000 TL ve 100.000 TL arasında 60 ay vadeli kredi verir.

Bu projeden yaralanmanın tek ve en önemli şartı KOSGEB tarafından açılan eğitimlere katılarak projelerinizi KOSGEB uzmanlarına kabul ettirmektir. Eğitimler düzenli olarak her ilde bulunan KOSGEB Merkezlerinde verilir. Ev hanımları kredi için KOSGEB merkezlerine kolayca başvurabilir.

KOSGEB, verdiği tüm kredileri faizsiz olarak verir. Kendi işini kurmak isteyen fakat kredi başvuruları olumsuz olan tüm ev kadınları bu hizmetten faydalanabilir. Kredi kullanma şartları;

 • Projenin uzmanlar tarafından kabul edilmesi
 • Kredi alacak kişinin yasal ve idari takibinin olmaması
 • Resmi olarak gelir beyan edilmesi
 • Taksitlerin aylık gelirin yarısının altında olması
 • Kredi talebinin 36 ayı geçmemesi gerekmektedir.
   

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı