TOKİ borcunun en az yüzde 25'ni ödeyen vatandaşlara yüzde 22 indirim yapılacak. Başvurular 21 Eylül tarihi itibariyle başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde TOKİ borcunun en az yüzde 25'inin ödeyen vatandaşlara yüzde 22 indirim yapılacağını belirterek, "TOKİ Başkanlığımızca, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasını, yoğun talep üzerine bu yıl ikinci kez 21 Eylül’de tekrarlıyoruz."  açıklamasında bulunmuştu. Beklendiği gibi başvrular bugün başladı. Nasıl başvuru yapılacağı ve indirimin kimleri kapsadığı ile ilgili detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

İndirimden kimler yararlanabiliyor?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) tarafından 21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim yapılacak.

Bütün borcunu ödemeyen de kampanyadan yararlanacak

Gözden kaçırmayın

Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı

Kampanyadan yalnızca borcunun tamamını ödeyenler yararlanmayacak. Borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde vatandaşlara yüzde 22 indirim uygulanacak. 19 Ekim'den sonra yapılacak borç kapatmalarında ise indirim oranı uygulanmayacak. Ayrıca geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri alıcılarıda faydalanabilecek.

Son olarak taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri sahipleri yararlanamayacak.

Başvurular nasıl olacak?

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.