Pandemi pek çok vatandaşın ekonomik açıdan olumsuz etkilenmesine neden oldu. Özellikle pandemide kapanma ve kısıtlamalar nedeniyle esnaf ve sanatkarlar neredeyse kepenk kapatmak zorunda kaldı. Maddi sıkıntılar nedeniyle pek çok esnaf yıllardır devam ettirdikleri mesleklerini artık bırakma durumuna kadar geldiler.

Maddi açıdan bir destek arayan esnaf ve sanatkarlara bekledikleri destek Halkbank’tan geldi. Mesleğini icra etmek, bu alanda kendisini geliştirmek isteyen vatandaş için özel olarak bir kredi kampanyası hazırladığını açıkladı. Sıfır faizli kredi kampanyası ile birlikte şimdiden esnaf ve sanatkarlar arasında büyük heyecana neden oldu.

HALKBANK ESNAF VE SANATKARA FAİZSİZ KREDİ VERECEK!

halkbank-esnafa-kredi

Ülkenin neredeyse her noktasında pek çok esnaf mesleği sona erdirmek durumunda kaldı. Pek çok sanatkar ve esnaf ise uzatmaları oynarken, can çekişmeye devam ediyor. Günümüzde girişim yapmak sanıldığından çok daha zor bir hal aldı. Esnaf ve sanatkarlar silinip gitmemek için gelecek olan desteklerin artırılmasını bekleniyor.

Devlet destekli banka olan Halkbank esnaf ve sanatkarların sesini duydu. Zorlu dönemlerden geçen bu kişilerin daha fazla zorlanmasını engellemek için kredi fırsatını hayata geçirdi. Pek çok esnaf kredi çekmek istediklerinde yüksek kredi faiz oranları nedeniyle geri adıma atmak zorunda kalmışlardı. Faiz oranlarını neredeyse tamamen sıfırlayan banka, daha önce çekilmiş olan kredileri de göz önünde bulundurarak yüzde 50 oranında indirim uygulayacak.

ESNAFA 100 BİN LİRA KREDİ DESTEĞİ GELİYOR!

Genç esnafların önünü açmak, mesleklerin kaybolmaya yüz tutmasını engellemek için Halkbank harekete geçti. 100 bin liraya kadar kredi desteği verilecek. 30 yaşından küçük olan girişimciler için Halkbank faiz almayacağını belirtti. Banka şubelerinden ya da telefon bankacılığı üzerinden detayları öğrenebilir 100 bin liraya kadar olan desteklerden faydalanabilirsiniz.