Eşi İçin Adrese Teslim Öğretim Görevlisi İlanı Yayınlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Bağ Rektörlükten Alındı!

Eşi için adrese teslim öğretim görevlisi ilanı yayınlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile alakalı olarak YÖK tarafından başlatılan soruşturma sonlandırıldı. Bugün gerçekleştirilen Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı'nda daha önce görevinden uzaklaştırılan rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın kanunen de rektörlük görevine son verildi.

Eşi İçin Adrese Teslim Öğretim Görevlisi İlanı Yayınlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Bağ Rektörlükten Alındı!
24 Eylül 2020 - 19:12

Eşine rektör olduğu üniversitede kadro vermek için yayınladığı iş ilanları ile gündeme gelen ve kamuoyu baskısı sonucu görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi rektörü prof. Dr. Hüseyin Bağ için YÖK'ten bugün resmi karar çıktı. Yök Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı'nda Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın rektörlükten alınmasına karar verildi.

ADRESE TESLİM ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İLANI REKTÖRLÜKTEN ETTİ!

Bundan 3 yıl kadar önce eşi için Pamukkale Üniversitesi'nde enstitü sekreti yapmak için harekete geçen Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın bu girişimi sonuç vermemişti. Bununla yetinmeyen Hüseyin Bağ eşini tarif eder gibi adrese teslim bir öğretim üyesi ilanı yayınlattı. Tepkilerle karşılaşılan bu duruma YÖK müdahale etti.

Öğretim üyesi işe alımlarında adaletsizlik yapıldığı ve aile üyelerine kolaylık sağladığı iddiaları üzerine Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ Yök tarafından görevden uzaklaştırılarak soruşturma başlatıldı.

YÖK RESMİ AÇIKLAMA YAPTI

Başlatılan soruşturmada Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın rektörlükten tamaman uzaklaştırılmasına karar verildi. Yök tarafından bu son karar, “Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı'nda verilen disiplin cezasından dolayı Pamukkale Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İbrahim Bağ'ın rektörülük görevi kanunen sonlandırılmıştır.” şeklinde açıklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum