Ermenistan Yine Alçakça Saldırdı! Elbrus Füzesiyle Sivilleri Hedef Alıp İnsanlar Uyurken Binaları Yıktılar!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgali nedeniyle devam eden savaşta Ermenistan ordusu alçak bir saldırı daha düzenledi. Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine füze ile saldıran Ermenistan ordusu yine sivilleri hedef aldı. Gence'de yapılan ilk tespitlere göre Ermenistan'ın saldırısı sonucu 12 sivil hayatını kaybederken 40 kişi de yaralandı. 

Ermenistan Yine Alçakça Saldırdı! Elbrus Füzesiyle Sivilleri Hedef Alıp İnsanlar Uyurken Binaları Yıktılar!
17 Ekim 2020 - 08:31

Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir süredir Karabağ'daki Ermenistan işgali nedeniyle devam eden savaş Ermenistan ordusunun alçak saldırıları ile sürüyor. Azerbaycan ordusu karşısında tutunamayan Ermenistan ordusu yine alçakça bir saldırı düzenleyerek sivilleri hedef aldı. Gence ve Mingeçevir kentlerine saldırı düzenleyen Ermenistan ordusu 12 sivilin ölümüneve 40 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

TERÖRİST ERMENİSTAN AÇIKLAMASI!

Ermenistan'ın Gence'ye füze ile saldırısında çok katlı binalar zarar gördü. Onlarca ailenin yaşadığı çok sayıda bina yıkıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Haciyev yapmış olduğu açıklamada Gence'ye yapılan füze saldırısında 20'den fazla evin yıkıldığını söyledi. Haciyev saldırı hakkında bilgi verirken, “Ermenistan zalimce sivil vatandaşlarımıza saldırmaya devam ediyor. Terörist devlet Ermenistan bir kez daha terörist olduğunu göstermiştir. Ermenistan temin ettiği yeni füze sistemleri ile Azerbaycan'a saldırıyor. Büyük can kayıplarımız var.” dedi.ERMENİSTAN ÇOCUKLARI VE KADINLARI KATLETTİ

Ermenistan'ın çocuk ve kadın demeden sivilelri katlettiğini söyleyen Haciyev, “Ermenistan ahlaksız bir savaş politikası yürütüyor. Çocuk demiyor, kadın demiyor saldırıyor. Gence'de 2 çocuk öldü. Ayrıca 10 kadın vatandaşımızı katlettiler. Bugün Ermenistan terörüne sessiz kalan dünya yarın biz bunun hesabını sorduğumuzda ağzını bile açmasın.” ifadelerini kullandı.

ELBRUS FÜZESİ İLE SALDIRDILAR

Öte yandan Ermenistan'ın düzenlediği son füze saldırılarında Scud tipi Elbrus balistik füzelerinin kullanıldığı tespit edildi. Rus yapımı olan füzenin 700 kilogram patlayıcı taşıma kapasitesinin olduğu bildirildi. 1.500 kilometre menzili olan füze oldukça yıkıcı bir etkiye sahiptir. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mavi vatan
    5 gün önce
    şerefsiz ermeni cephede şavaşamıyor ama sivilleri vuruyor hristiyan batıda sessiz ölen ermeni sivilleri olsaydı başkaydı