Ermenistan Savunma Bakanlığı Azerbaycan Karşısında Ölen Ve Yaralanan Asker Sayılarını Açıkladı!

Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmaların bilançoları ortaya çıkmaya başladı. Ermenistan Savunma Bakanlığı öldürülen ve yaralanan askerlerinin sayısını açıkladı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Azerbaycan Karşısında Ölen Ve Yaralanan Asker Sayılarını Açıkladı!
27 Eylül 2020 - 20:23

Bu sabah Ermenistan'ın Karabağ'da Azerbaycan topraklarına yönelik ağır silahlarla saldırması sonucunda çok sayıda Azerbaycan askeri ve sivil vatandaş hayatını kaybetmişti. Ermenistan'ın bu saldırısı bölgede bardağı taşıran son damla oldu. Azerbaycan ordusuna ait birlikler sabah saatlerinden itibaren Ermenistan'ın işgal ettiği yerleşim yerlerine saldırılar düzenleyerek bu bölgenin yeniden Azerbaycan yönetimine geçmesini sağladılar.

ERMENİSTAN ÖLEN VE YARARLANAN ASKER SAYISINI AÇIKLADI!

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Şuşan Stepanyan bu akşam saatlerinde Rus haber sitesi Sputnik'e açıklama yaparak Azerbaycan ile yaşanan çatışmalarda 16 Ermenistan askerinin öldüğünü 100'den fazla Ermenistan askerinin de yaralandığını duyurdu.Ermenistan'ın saldırılarından kaynaklanan çatışmalarda meydana gelen kayıpların ağır olması nedeniyle Ermenistan şimdiden çatışmaların sona ermesi için gereken adımların atılmasına razı olmuş durumda. NATO'nun ateşkes çağrısı sonrasında Ermenistan yetkililerinin uluslararası arenada destek arayışı sürüyor.

AZERBAYCAN ORDUSU STRATEJİK BÖLGEYİ ELE GEÇİRDİ!

Öte yandan Azerbaycan ordusu Karabağ'da Murovdağ zirvesini ele geçirdi. Bu noktanın bölgede çok stratejik önemi bulunuyor. İşgal altındaki bölgelerle Ermenistan arasındaki yol Azerbaycan ordusu tarafından çok yakından izlenilebilecek. Ermenistan ordusunun hareketlerine kısa sürede karşılık verilebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum