Ermenistan Ordusu Bakü -Tiflis - Ceyhan Petrol Boru Hattına Füzeyle Saldırdı! Azerbaycan'ın Bu Saldırıya Cevabı Gecikmedi!

Ermenistan ordusunun Azerbaycan'a yönelik saldırıları devam ediyor. Büyük kayıplar yaşamasına rağmen Ermenistan şimdi de Bakü – Tiflis – Ceyhan Petrol Boru Hattı'na füzeyle saldırdı. Azerbaycan bu saldırıyı “terör eylemi” olarak açıklayarak Ermenistan'a terörist devlet imasında bulundu.

Ermenistan Ordusu Bakü -Tiflis - Ceyhan Petrol Boru Hattına Füzeyle Saldırdı! Azerbaycan'ın Bu Saldırıya Cevabı Gecikmedi!
07 Ekim 2020 - 00:04

Karabağ'da işgalci Ermenistan'ın tahrikleri sonucunda başlayan savaş tüm şiddeti ile devam ediyor. Ermenistan ordusunun Azerbaycan'ın sivil hedeflerine gerçekleştirdiği saldırılara Azerbaycan misli ile karşılık veriyor. Sadece 10 günde yaklaşık 5.000 Ermeni asker öldürülürken Ermenistan ordusunun askeri teçhizatların imha edilmesi yoluyla zararı 3 milyar doları aştı.

ERMENİSTAN ORDUSU PETROL BORU HATTINA FÜZEYLE SALDIRDI

Ermenistan uğradığı tüm kayıplara rağmen Azerbaycan'a yönelik saldırılarına devam ediyor. Azerbaycan Başsavcılığı tarafından bu akşam yapılan açıklamaya göre Ermenistan ordusu Bakü – Tiflis – Ceyhan Petrol Boru Hattı'na füzeyle saldırdı. Hattın Yevlah ilinden geçen bölümüne saldıran Ermenistan sadece Azerbaycan'a değil Türkiye'nin ve Avrupa'nın kullandığı petrol hattını hedef aldı.HATTIN 10 METRE UZAĞINA FÜZE İSABET ETTİ

Ermenistan'ın Bakü – Tiflis – Ceyhan Petrol Boru Hattı'na saldırısı Azerbaycan Savcılığı tarafından “terör eylemi” olarak tanımlandı. Bu saldırı neticesinde Bakü – Tiflis – Ceyhan Petrol Boru Hattı'nda herhangi bir zarar meydana gelmedi. Hattın 10 metre yakınına düşen füzeden fırlayan şarapneller hatta isabet etse de zarar vermedi.

AZERBAYCAN ORDUSU FÜZE SİSTEMİNİ İMHA ETTİ

Gerçekleşen füze saldırısı sonrasında Azerbaycan ordusu saldırının yapıldığı füze sistemini karşı saldırı ile imha etti. Bakü – Tiflis – Ceyhan Petrol Boru Hattı için şu anda bir tehlike bulunmuyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum