Ermenistan Karabağ'da Sivillere Saldırdı Azerbaycan Ordusu Misilleme Yaptı!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan gerilim bu sabah saatlerinde çatışmaya döndü. Ermenistan tarafından yapılan saldırı sonucu Azerbaycan mevzileri ve sivil yerleşim yerleri hedef alındı. Çok sayıda sivil Azerbaycan vatandaşının öldüğü bildirilirken Azerbaycan Savunma Bakanlığı saldırıya karşılık verildiğini açıkladı.

Ermenistan Karabağ'da Sivillere Saldırdı Azerbaycan Ordusu Misilleme Yaptı!
27 Eylül 2020 - 09:50

Uzun yıllardır Azerbaycan ve Ermenistan arasında Karabağ'da devam eden ateşkes Ermenistan tarafından bozuldu. Azerbaycan'a yönelik saldırılarını arttıran Ermenistan bu sabah saatlerinde Azerbaycan mevzilerine ve sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenledi. Bu saldırı sonucunda çok sayıda sivil Azerbaycan vatandaşının hayatını kaybettiği bildirildi. Ermenistan'ın saldırısına karşı saldırı ile yanıt veren Azerbaycan Ermenistan'a ait 12 adet uçaksavar füze sistemini imha etti. 

ERMENİSTAN ORDUSU AZERİ SİVİLLERİ HEDEF ALDI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı bugün bir açıklama yaparak Ermenistan'ın saldırıları hakkında bilgi verdi. Ermenistan ordusu tarafından sabah saat 06:00'da Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim yerlerine büyük çaplı silahlar, top, havanlar ile saldırı düzenlendi. Açıklamanın devamında Gapanlı, Çıraklı, Orta Garvand, Alhanlı, Şükürbeyli, Çocuk Mercanlı köyleri Ermenistan ordusunun top saldırılarına maruz kaldığı belirtildi. Bu saldırılar neticesinde çok sayıda sivil Azerbaycan vatandaşlarının öldüğü bildirildi.AZERBAYCAN ANINDA MİSİLLEME YAPTI!

Ermenistan'ın saldırılarını yanıtsız bırakmayan Azerbaycan hemen karşı saldırıya geçti. Bölgedeki Azerbaycan vatandaşlarını korumak için yapılan saldırı sonucunda Ermenistan ordusuna ait 12 uçaksavar füze sistemi imha edildi. Azerbaycan'ın karşı saldırısının detayları da Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. Buna göre kara birlikleri, tank birlikleri, füze ve topçu birlikleri insansız hava araçlarının desteği ile çok sayıda Ermenistan askerinin ve askeri araçlarının imha edildiği duyuruldu. 

TÜRKİYE AZERBAYCAN'IN YANINDA!

Yeni bir savaşın fitilinin ateşlendiği Karabağ hem Türkiye hem de uluslararası kamuoyu tarafından çok stratejik öneme sahip bir yer olarak belirtiliyor. Petrol ve doğalgaz boru hattının geçtiği yer olan Karabağ'da bir savaşın çıkması durumunda dünyada yeni bir enerji krizi ortaya çıkabilir. Türkiye bir süre önce Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ın yanında olduğunu açıklayarak bölgeye tatbikat veeğitim için asker göndermişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum