Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Türkiye Korkusu! Dünyadan Yardım İstedi!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yaptığı son dakika açıklaması ile Türkiye'nin yaşanan çatışmaya dahil olmaması için dünyadan yardım istedi. Azerbaycan'a önce saldıran ardından ise Azerbaycan'ın verdiği karşılıklar ağır kayıplar yaşayan Ermenistan, Türkiye'nin aradaki çatışmaya müdahalesinin bedelinin yıkıcı sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Türkiye Korkusu! Dünyadan Yardım İstedi!
27 Eylül 2020 - 21:07

Ermenistan bir süredir Karabağ'da gerçekleştirdiği provokasyonlar ve tacizler sonucunda Azerbaycan ile savaş durumuna girerken ilk gün büyük kayıplar verdi. Azerbaycan ordusuna karşısında aciz duruma düşen Ermenistan askerleri zırhlı araçlarını ve tüm teçhizatlarını bırakarak işgal ettikleri yerleşim yerlerinden kaçmak zorunda kaldılar.

ÇATIŞMALAR SONA ERSİN ÇAĞRISI

İki ülke de savaş pozisyonu alırken Türkiye, Rusya, NATO ve Avrupa Birliği çeşitli çağrılarda bulundu. Çatışmanın sona ermesi talep edilirken her iki ülkeye de masa başında problemlerin çözülmesi gerektiği bildirildi.TÜRKİYE'YE KARŞI YARDIM İSTEDİ!

Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamalarda Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmada her şartta Azerbaycan yanında yer alınacağı tüm dünyaya ilan edildi. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise Türkiye konusunda uluslararası kamuoyundan yardım istedi.

Reuters haber ajansı tarafından abonelerine son dakika olarak geçilen habere göre Ermenistan Başbakanı Paşinyan Uluslararası kamuoyuna seslenerek, "Türkiye'nin Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmaya müdahil olmasına engel olun. Türkiye'nin herhangi şekilde olaya dahil olması bölgede ve komşular arasında çok yıkıcı sonuçlara neden olabilir. Bu konuda Türkiye uluslarası kamuoyu tarafından büyük bir ciddiyetle uyarılmalıdır." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum