Bütün çalışanların en büyük hayali, zamanı geldiğinde emekli olmaktır. Fakat özellikle de yaşlılık dönemi içerisinde gereksinim duyulan emeklilik için yerine getirilmesi gerekli olan pek çok kriter vardır

Gözden kaçırmayın

Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı! Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı!

Erken Emeklilik Bekleyenler İçin SGK O Tarihe Dikkat Çekti, Artık Daha Yüksek Maaşla Emekli Olmanız Mümkün. Bütün çalışanların en büyük hayali, zamanı geldiğinde emekli olmaktır. Fakat özellikle de yaşlılık dönemi içerisinde gereksinim duyulan emeklilik için yerine getirilmesi gerekli olan pek çok kriter vardır. Bu kriterlerin başında ise belli bir yaşı doldurmak başta olmak üzere belirli bir prim gün sayısını tamamlamış olmak gerekir.

Bu sebeple de bu iki kriter yerine getirildiği zaman emeklilik denilen kavram ortaya çıkıyor. Fakat Sosyal güvenlik mevzuatında yapılan çeşitli çalışmalar neticesinde toplamda erken emeklilik olarak da tabir edilen bu kavram ortaya çıktı.

Buna göre yasal mevzuat artık 1999 senesi öncesinde SGK girişi olanlar açısından erken emekli olma avantajı sunuyor. İşte karşınızda 1999 öncesi SGK girişi bulunan vatandaşlar için çok önemli gelişmeler ve çok daha fazlası haberimizin ayrıntılarında...

SGK Girişi 1999 Öncesi Olanların Dikkatine!

erken-emeklilik-bekleyenler-icin-sgk-o-tarihe-dikkat-cekti-artik-daha-yuksek-maasla-emekli-olma

Toplum içerisinde daha çok erken emeklilik şeklinde tabir edilen mevzuat değişikliklerine göre, 1999 senesi öncesinde sigorta girişi bulunan vatandaşlar açısından erken emeklilik avantajı gündemde. 3600 prim gün sayısını yerine getirerek emekli olabilmenin yöntemi böylelikle açıldı. Buna göre 9 Eylül 1999 öncesinde sigorta girişi bulunan vatandaşlar, söz konusu düzenlemeden yararlanabilir. Eğer ki vatandaşlar, 9 Eylül 1999 tarihi ve öncesinde sigorta girişi yaptırmışlar iste ve bu kişilerin 15 yıllık hizmet süreleri varsa o halde 3600 Prim gün sayısını doldurmaları halinde emekli olmaları mümkündür. Hatta bu hususta sigortalılık durumunun hangi kurumdan olduğunun da herhangi bir önemi yoktur.