Bu yaz meyve yiyemeyeceğiz demişlerdi doğru çıktı! Yaz meyvesi eriğin kilo fiyatları ağızları açık bıraktı!

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Vatandaşlar ne yapacak? Dolar ve altın fiyatları rekor yükseliş yaşarken gençler ne hobi edinebiliyor ne dünyayı gezebiliyor. Vatandaşlar ise meyve bile alamayacak duruma geldi.

Türkiye'de hiç görülmemiş yozlaşma yaşanıyor! Şiddet had safhada, ekonomi yerlerde! Vatandaş sadece nefes alıyor. Sokaklarda sosyal medyadan iyice gazlanan kin öfke kol geziyor. Küçücük çocuklar bile hayvanlara işkence ediyor.

Vatandaşlar ne giyecek ne yiyecek bulabiliyor. Geçim derdi hiç olmadığı kadar zor. Bu yaz meyve ve sebze fiyatlarındaki artış için daha önce uyarılarda bulunulmuştu. Bu yaz meyve ve sebzelerde çok büyük zam olacağı hatta kıtlık yaşanacağına dikkat çekilmişti.

10420221406045360492_1

Dün ilk erikler de raflarda ki yerini aldı ancak fiyatıyla TT olmayı başardı. Eriğin kilosu 690 TL'den satışa çıktı. 

Asgari ücret ile geçinen bir vatandaşın zaten yaşaması hayal. Maaşla ev almak imkansız hale geldi. Kiralar ise ağzızları açık bıraktırıyor. Oturulmayacak evler en az 5 bin TL'den başlıyor. Oturulacak evler zaten kirası yüksek bir de nüfus patlamasından evler bir arada karanlık.. Ülke her yönden yaşanmayacak kıvamda.

Yazın meyvesi erik marketlerdeki yerine kilosu 690 TL olarak aldı.

İlerleyen günlerde yetkililerin çıkp "Marketler kendisine gelsin" diyerek açıklama yapması bekleniyor.