Eregl nedir? Twitter'da eregl hisse senetlerinin yukarı ve aşağı yönlü hareketleri gündem oldu. Rusya savaşının Türkiye Demir Çelik'e faydası mı oldu? Eregl hisseleri nasıl alınır? Eregl hisseleri nasıl satılır mı? Borsa da hareketli sabah!

Twitter'da eregl hastagini görenler ne oldu anlayamadı? Eregl hisselerinin artışı sosyal medyayı salladı. Peki neler oluyor?

Eregl hisseleri nasıl alınır? Eregl hisseleri nasıl satılır mı? Eregl hisseleri şu an satılır mı? Uzmanlar ne diyor?

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

Eregel yani Ereğli Demir Çelik fabrikasının hisse senetleridir. Eregl hisseleri bugün yani 17 Mart 2022 itibariyle borsada yüksek yönlü hareketiyle gündem olmuştur.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal hareleti sonrası tüm dünya Rusya'ya yaptırımlar uygualamaya başladı. Dünyaca ünlü markalar Rusya'dan çekildi.

Peki Rusya Ukrayna savaşı Türkiye'ye nasıl fayda sağlar? Demir çelik sektöründe gelişen hareketlilik nedir?

Avrupa Birliği yaptırımlar nezinde Rusya'dan aldığı çelik ithalatını da yasakladı. Böylelikle Türkiye’nin mevcut bu konuda kotası yüzde 15 artırıldı.

EREGL hisselerine ne oldu?

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar devam ederken Rusya’nın Çelik ihracatı yaptırımlardan biri oldu. Çelik ihracatı başka ülkelere dağıtılacak. Bu durumda Türkiye’nin Çelik ihracatına olumlu yansır düşüncesiyle Eregl hisseleri bu sabah büyük bir oranda artış sağladı.

Eregl hisselerinin borsadaki artışı ile satışlar çoğaldı. Yatırım uzmanlarının kimileri bu hisselerin daha da değerleneceğini söyleyerek satılmaması gerektiğini söylerken, bazıları ise bu yükselişin azalacağını söyleyerek vatandaşları ikilemde bıraktı.