Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te düzenlene toplu açılış törene katıldı ve burada düzenlenen bir mitingte halka seslendi. Gündeme dair önemli mesajlar veren Erdoğan, konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da sert bir dille eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün TÜİK'ten randevu talep etmesi ve kendisine randevu verilmemesi sonrası kuruma giderek  TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarının gerekçelerini sormak için görüşme yapmak istemesi, kurum görevlileri tarafından da kabul edilmedi. Burada bir basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklenmiş ve devlet kurumunun geldiği son noktalardan bahsetmişti.

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ!

Siirt'te giderek burada toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun dün TÜİK binası önünde yaptığı konuşmasına karşılık olarak Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'ten randevu istediğini fakat kurumun bu talebi geri çevirdiğini, buna rağmen Kılıçdaroğlu'nun kurumun kapısına dayanarak önünde basın açıklaması yaptığını belirterek hiç kimsenin davet edilmediği yere gidemeyeceğini ve kendisinin de bundan sonra devletin kurumlarına randevusuz gidilemeyeceğini öğrenmesi gerektiğini söyledi.

DAHA ÖNCE DE MERKEZ BANKASI'NA GİDEREK BRİFİNG ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce de Merkez Bankası'nı arayarak randevu talep ettiğini ve randevusunda Merkez Bankası'ndan gerekli derecede brifing aldığını hatırlatarak, dışarı çıktıktan sonra da basına Merkez Bankası aleyhine bir konuşma yaptığını ifade etti. Devletin kurumlarının ciddi bir kurum olduğunu vurgulayan Erdoğan, bu tür yerlere rastgele gidilemeyeceğini, bu kurumların gerekli görmesi halinde kamuoyuna gereken açıklamaları yaptığını söyledi.