Gündem

Erdoğan Tarafından İstifası İstenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İstifa Etti!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifa istenen belediye başkanları arasında yer alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti. Uzun süredir devam eden AK Parti’deki belediye başkanları istifasında, son günlerde istifa edip etmeyeceği merakla beklenen üç belediye başkanından biri olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugün yapmış olduğu açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

Başkan Recep Altepe,bugün öğle saatlerinde merkez Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü’nün açılış törenine katıldı ve konuşma yaptı. Herkes merakla Altepe’nin konuşmasıda nasıl bir açıklama yapacağı ile merakla beklerken, açılış konuşmasından sonra ise istifasını duyurdu.

PARTİMİZ VE LİDERİMİZLE TERS DÜŞMEYECEĞİZ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yapmış olduğu açıklamada,”Son günlerdeki gelişmeler Türkiye’nin gündemi. Bu gündemle ilgili birkaç şey söyleyeceğim. Burada en güzel şekilde yaşadığımız gibi Bursalı hemşerilerimize hizmet etmek. Bursa’ya eser kazandırma konusunda gece gündüz çalışıyoruz. Bunu da ibadet olarak yapıyoruz. Bunu yaparken  de şehre katkı sağlamak için çalışıyoruz. Özellikle bu konuda mahcup olmamak adına dedikodulardan kaçındık. Kimseye haksız kazanç temin ettirmedik. Aynı amaçla bir Belediye Başkanı olunca iş yerlerimi de kapattım. Her girdiğimiz seçimden zaferle çıktık. 16 Nisan referandumunda 6 büyükşehir arasında yüzde 50 üzerinde oy alan tek şehir olduk. Yolsuzlukla suçlanmadık. Bursa halkı karşısında gücen oranımız düşmedi. Son günlerde AK Parti tarafından bir değişim eylemi başlatıldı. Bağlılığımız Milli Selamet  Partisi’nden bu yana devam etti. Camiayla olan bağımız haricinde hiçbir bağımzı bulunmamakta. Böyle bir teşkilat tecrübesi olan biri olarak 39 yıllık görevimde hep ibadet olarak gördüğüm bu yolda kavgada hiç olmadım. Partimiz ve liderimizle ters düşmesyeceğiz. Kriz oluşturmaya da fırsat vermeyeceğiz. İstifa ediyorum.” diyerek istifasını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı