Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun arasında Beştepe'de gerçekleşen görüşme sırasında protokol kiriz yaşandı. Erdoğan'ın Karamollaoğlu'nu yanındaki koltuğa oturmayarak kanepeye yönlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün Beştepe'de bir araya geldiler. Görüşmeden hemen önce asın mensuplarının karşısına geçen iki lider arasında bir protokol krizi yaşanırken basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme, 2 saat 15 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu-1

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nu arasında yapılan görüşmede güncel konular ele alınırken görüşme öncesinde Erdoğan'ın Karamollaoğlu'nun yanındaki koltuğa oturtmayarak kanepeye yönlendirmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

Görüşmeden sonra konuyla ilgili bir açıklama yapan Karamollaoğlu, Erdoğan ile bazı noktalarda aynı fikirleri, bazı noktalarda ise farklı fikirleri taşıdıklarını belirterek çok dostane bir görüşme olduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu-2

Basına kapalı toplantıya geçmeden önce Erdoğan'ın Karamollaoğlu'nu yanındaki tekli koltuk yerine üçlü kanepeye oturtmasına yönelik bir açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya ise söz konusu durumun kamuoyunun takdirine bıraktıklarını belirterek devlet protokollerinde örf ve adetlerin olduğu vurguladı.