Enflasyonun son dönemlerde yüksek rakamlardan gelmesi ile beraber piyasalara hakim olan zamlar, iş ve ticaret piyasasında olumsuz tablolara sebep olmaya devam ediyor.

Erdoğan Açıkladı: Onlara Günlük 180 TL Ödeme Yapılacak! Enflasyonun son dönemlerde yüksek rakamlardan gelmesi ile beraber piyasalara hakim olan zamlar, iş ve ticaret piyasasında olumsuz tablolara sebep olmaya devam ediyor. 2022 senesindeki yüksek enflasyon problemi karşısında devletin ticaret ile iş dünyası içinde almış olduğu pek çok tedbir yer alıyor. Bu tedbirlere yönelik ayrıntılar, son bakanlar kurulu toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türk kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklamada işbaşı eğitim programı kapsamında 6 aylık ilave istihdama destek sağlanacağı açıklandı.

İşbaşı Eğitim Programında 6 Aylık Destek SunulacaK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen son bakanlar kurulu toplantısının sonrasında yüksek enflasyon rakamlarının ekonomide ve iç dünyasında meydana getirdiği olumsuz etkilere yönelik koruma ve destek planlarına yönelik pek çok açıklamalarda bulundu. Piyasalardaki normal olmayan ve günden güne artış gösteren fiyatları önlemek ile işsizlik oranlarında düşüşü tesis etmek amacıyla adımlar attıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı yapmış olduğu konuşmada bu desteğin, işe alınacak her işçiye ait 3 ya da 6 ay boyunca bütün  ücretlerin sosyal destek filmleri dahil olacak biçimde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından karşılanacağını açıkladı.

Günlük 180 TL Cep Harçlığı Verilecek 

İşbaşı eğitim programı kapsamında katılımcılara bu programa katılım sağladıkları her gün için cep harçlığı ödemesi gerçekleştirilecek buna göre işbaşı eğitim programında;

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

●     İş arayan kategorisinde bulunan katılımcılara günlük 163 TL ödenecek,

●     Öğrenci kategorisinde yer alan katılımcılara günlük 122 TL tutarında para ödenecek,

●     İşsizlik ödeneği almakta olan katılımcılara 81 TL ödenecek,

●     Geleceğin meslekleri şeklinde belirtilen meslek programlarına katılım sağlayanlara günlük 180 TL ödenecek.