Milyonlarca çalışanı doğrudan, tün vatandaşları ise dolaylı olarak ilgilendiren asgari ücret zam görüşmeler sona erdi.  ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti açıkladı. Buna göre, 2022’de geçerli olacak asgari ücreti net 4250 lira oldu. 

Bugün Beştepe'de düzenlenen asgari ücret zammıyla ilgili 4. toplantı sonrası taraflar arasında anlaşma sağlandı ve asgari ücretli çalışanlara verilecek olan 2022 yılı maaş tutarı belirlendi.

Toplantıdan hemen sonra işçi ve işveren temsilcileriyle birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, basın toplantısında komisyonun asgari ücretin 4 bin TL’nin üzerinde olması yönünde görüş bildirdiklerini ve işçi ve işveren kesiminin de özveri ile bu süreci yürüttüğünü söyledi.

cumhurbaşkanı erdoğan assgari ücret zammı

Bugün düzenlenen 4. toplantıda nihai kararın verildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı için asgari ücretin 4 bin 250 lira olarak belirlendiğini ve bu artışın yaklaşık yüzde 50 seviyesinde olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı asgari ücretin net net 4 bin 2025 lira olduğunu basın aracılığı ile tüm kamuoyuna açıkladı.