EPGİS Tarafından Resmen Açıklandı! Motorine Büyük İndirim Geldi!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından Türkiye'de motorinin pompa fiyatında bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 21 kuruş indirim yapıldığı açıklandı.

EPGİS Tarafından Resmen Açıklandı! Motorine Büyük İndirim Geldi!
16 Nisan 2020 - 16:33

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarındaki değişimleri resmi olarak duyuran kurum olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yeni bir duyuru yaptı. Buna göre motorin fiyatında bu geceden itibaren geçerli olmak üzere indirime gidilecek.

Küresel petrol piyasalarında yaşanan dengesiz fiyatlama sebebiyle Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında sık sık değişimler yapılıyor. Son dönemlerde çoğunlukla indirim şeklinde olan bu değişimlere bir yenisi daha eklendi.

Türkiye'de akaryakıt fiyatlamasını kamuoyuna açıklayan kurum olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından bugün yapılan açıklamada, “17/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 21 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'de akaryakıt fiyatları belirlenirken dolar kuru ve petrol fiyatları baz alınıyor. Buna göre yapılan hesaplamalara göre yeni fiyatlar belli oluyor.

Öte yandan benzin fiyatlarında herhangi bir değişim yapılmadı.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum