EPGİS Akaryakıta Çifte Zammı Resmen Açıkladı! Benzin Ve Motorine Ne Kadar Zam Yapıldı?

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen fiyat değişimleri Türkiye'de vatandaşın cebine olumsuz yansımaya devam ediyor. Bu geceden itibaren benzinin ve motorinin litre fiyatına zam yapılacağı resmen açıklandı. Benzin ve motorine ne kadar zam yapıldı?

EPGİS Akaryakıta Çifte Zammı Resmen Açıkladı! Benzin Ve Motorine Ne Kadar Zam Yapıldı?
07 Ekim 2020 - 16:46

Dünya petrol piyasasında krizlerle geçen 2020 yılının getirdiği fiyat istikrarsızlığı devam ediyor. İstikrarsız fiyatlar akaryakıt ürünlerinde maliyetleri ciddi anlamda arttırıyor. Dolar kurunun da yüksek fiyatla seyretmesi nedeniyle Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına zam yapılma gereği ortaya çıkıyor. 

BENZİN VE MOTORİNE ZAM RESMEN AÇIKLANDI!

Türkiye'de petrol ürünlerinin maliyetlerini hesaplayarak belirleyen kurum olan Enerji petrol gaz İkmal İstasyonları İşverenler Sendikası (EPGİS) bugün bir son dakika açıklaması yaparak hem benzinin hem de motorinin litre fiyatına zam yapıldığını duyurdu.BENZİNE 16 KURUŞ, MOTORİNE 23 KURUŞ ZAM

EPGİS'in verdiği bilgiye göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 16 kuruş, motorinin litresine ise 23 kuruş zam yapıldı. Bu zamların eklenmesiyle oluşacak yeni fiyatlar gece 00:00'dan itibaren geçerli olacak.VATANDAŞ ZAMLARA TEPKİLİHem benzine hem de motorine zam yapılması vatandaşların ciddi oranda tepkisine neden oldu. Araç sahibi vatandaşlar dolar kurunun yükselişi nedeniyle gerçekleşen zamların hayat pahalılığını daha da yukarı çektiğini söylediler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum