Bankaların vatandaşların durumlarına göre vermiş oldukları kredi seçenekleri değişiklik gösteriyor. Her vatandaşın gelirine ve durumuna göre özel olarak değişiklik gösterebilen kredi faiz oranları için bankalar yeniden harekete geçti. Bankalar bu süreçte engelli vatandaşlara özel kredi kampanyası düzenlediler.

Vatandaşın yoğun olarak düşük faizli kredi imkanlarını araştırmış olduğu bu günlerde engellilere özel olarak sunulan düşük faizli kredi imkanı için açıklama yapıldı. İstenen şartların tamamlanması halinde bankalar tarafından düşük faizli kredi imkanlarının kapsamının genişletildiği belirlendi. 2021 yılında engelli maaşı üzerinden pek çok banka kredi imkanı sunuyor. 

ENGELLİLERE DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ MÜJDESİ!

2-8

2021 yılında aktif olarak hizmet veren bankalar arasında hem özel hem de kamu bankaları içerisinde engelli maaşı ile özel ihtiyaç kredisi adı altında kredi veren bankalar bulunuyor. Bu süreçte kredi kampanyaları özellikle bayram öncesinde adını duyurmaya devam ediyor. 

Son zamanlarda engelli maaşı üzerinden kredi araştırması sık sık yapılıyor. Engelli maaşı ile yapılan kredi başvuruları üzerinden düşük faizli kredi imkanı snulduğu gibi uzun vade seçenekleri ve bunun yanı sıra kolay ödeme seçenekleri de belirleniyor. Peki hangi bankalar engellilere özel kredi imkanı sunuyor?

ENGELLİLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Günümüzde pek çok banka engelli kredisi için harekete geçti. Engelli maaşı karşılığında özel ihtiyaç kredisi verilmektedir. Engelli maaşına kredi veren bankalar arasında Akbank, Albaraka Türk, Ziraat Bankası, Aktifbank, PTT, Vakıfbank, Denizbank, Halkbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası olarak ifade edildi. 

Banka başvuruları sonrasında gerekli incelemelerin ve değerlendirmelerin yapılmasının hemen ardından bankalar olumlu ya da olumsuz sonucu ileteceklerdir.