2022'de zamlar da rekor kırdı. Vatandaş hem ekonomik anlamda hem de güvenlik anlamında kendini korunmuş hissetmiyor. 

Ekonomik zorluk, yaşanılmayacak evlere dair uçuk artan ev kiraları, zamlar, vergiler, ülkedeki bozulan demografi, sokakta can güvenliği olmaması, sosyal medyada hayvanlara dair bile kin şiddet provakasyonyayan hesaplar, sabahları bile karanlıkta işe okula gitmek vatandaşın tamamen ayarlarını bozdu. 

Son olarak vatandaşlar sık sık elektrik kesintileri yaşadığını söyledi. Elektrik kesintilerinin yaşanmasının ardından Enerji Bakanlığı'ndan gelen SMS'ler akılları karıştırdı. 

Sosyal medyada kullanıcılar düzenli olarak her gün elektrik kesintileri yaşadığını söyledi. Kullanıcılar yaşanan elektrik kesintilerinden hemen sonra telefonlarına Enerji Bakanlığı'ndan bir SMS geldiğini yazdı. Enerji Bakanlığı'ndan gelen SMS'de "Enerjini verimli kullan Aklınla Verimli Yaşa" yazıldı. 

Kullanıcılar bu SMS'in zamanlamasının da manidar bulunduğunu söyledi. 

Sosyal medyada gelen bu SMS'e de tepkiler vardı. Vatandaşlar dalga geçer gibi yapılan bu açıklamaların artık can sıkmaya başladığını yazdı. Elektirik kesintilerinin ise arıza kaynaklı olduğu her hangi bir komplo teorisi iddialarının gerçek dışı olduğu söylendi.