Kamu Haberleri

En Az 50 KPSS Puan Şartıyla Belediye Memuru Alım İlanı: Açık Kadrolar ve Başvuru Şartları

2020 Nisan dönemi için yeni bir belediye memuru alım ilanı yayımladı. 

Çanakkale Evreşe Belediyesi tarafından yayımlanan belediye memur alım ilanında yer alan tüm detayları, açık kadroları KPSS puan şartını ve ilana dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 2020 Nisan ayında başvuruları alınmaya başlayacak olan ilana ilişkin detaylar şu yönde;

NİSAN AYI BELEDİYE MEMURU ALIM İLANI

Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda toplam 2 kadrodan personel alımı yapacağını bildirdi. Alımlarda belediye birimleri için 3 memur alınacak. Alımlar her bir kadro için ayrı ayrı belirlenen KPSS şartına göre yapılacak. 

Söz konusu ilana göre belediyeye Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Memur pozisyonlarında personel alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI: KPSS VE ÖĞRENİM KOŞULLARI

Alım yapılacak VHKİ ve memur kadroları için başvuruda bulunacak olan adayların öncelikle 57 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartları sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar kadro farketmeksizin her pozisyon için geçerlidir. 

Genel Koşullar; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, 

Belediye Memuru Alımı Özel Koşullar

Belediye memuru alımı için kadrolara göre belirlenen öğrenim şartları; VHKİ kadroları için adayların lisans düzeyi İşletme mezunu olmaları gerekiyor. Memur kadrolarının ilki için adayların lisans düzeyi Kamu Yönetimi, ikinci memur kadrosu için ise 2 önlisasn mezunu İşletme Yönetimi mezunu olması şartı aranıyor. 

KPSS şartı ise kadrolara göre değişiyor. VHKİ kadrosu için başvuru yapacak adayların 55 KPSS puanına sahip olması istenirken lisans düzeyi memur kadrosu için 60, önlisans düzeyi memur kadrosu için ise 65 KPSS şartı aranıyor. 

BAŞVURU TARİHLERİ

En az 55 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek olan belediye memuru alım ilanlarına başvurular 27.04.2020 tarihinde başlayacak olup 01.05.2020 Cuma tarihinde sona erecek. Başvurular belediyeye şahsen başvuru yada posta yoluyla başvuru yöntemleri ile yapılabilecek. 

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı