Ekonomi

En avantajlı krediler ve güncel faiz oranları ne kadar? Taşıt, konut ve tüketici kredisinde güncel rakamlar

Merkez Bankası’nın 12 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştireceği PPK toplantısı için geri sayım başlarken tüketiciler de faiz indirimi hakkında yapılacak açıklamaya odaklandı. Uzmanlar toplantıdan sonra en düşük 100 baz puan, en yüksek ise 250 baz puanlık faiz indirim beklentisinin olduğunu belirtiyor. Ancak ortak faiz indirimi için 200 baz puanın oluşabileceği ekonomistlerin ortak görüşleri arasında.  

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek mi? 

Finans uzmanlarının yanı sıra ekonomistler bu toplantı için değerlendirmelerini yaparken kamu bankalarında ciddi bir faiz indirimine gidileceğini savunuyor. Bu durumda konut kredisinde yüzde 0,69 oranına kadar düşmesi beklenen faizlerin başlangıçta yüzde 0,79 olabileceği düşüncesi hakim. 

Ziraat Bankasında yüzde 0,99 faiz oranıyla sunulan konut kredisiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmazken uzmanlar faiz kararı sonrasında Ziraat Bankasının da güncellemeye gidebileceğini düşünüyor. 

Taşıt Kredisi Faizlerinde Son Durum Ne? 

Devlet bankaları yüzde 0,49 olarak başlattığı taşıt kredisi kampanyalarıyla beraber araç sahibi olmak isteyenleri mutlu etmişti.  

Ziraat Bankası Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 

Ziraat Bankasında ihtiyaç kredisi şu an yüzde 1.17 faizle sunuluyor. Tüketici kredisi paketi kapsamında alabileceğiniz 10 bin TL için 60 ay vadede aylık ödeme 253 TL olacaktır. 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları 

Yüzde 0,99 faiz oranıyla konut kredisi almak isteyenler Ziraat Bankasına başvuru yapabiliyor. 

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Güncel Faiz Oranları 

Taşıt kredisi kapsamında yüzde 1,19 faiz oranıyla Ziraat Bankasına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı otomobil markalarının yerli araç modelleri için başlattığı kampanya kapsamında yüzde 0,69 faiz oranıyla kredi alınabiliyor. 

Vakıfbank İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredisi Güncel Faiz Oranları 

Vakıfbank’ta ihtiyaç kredisi yüzde 1,25 olarak sunuluyor. Konut kredisi almak isteyenler ise 500 bin TL’ye kadar yüzde 0,99 faiz oranıyla, 500 bin TL ve üzerinde yüzde 1,09 faiz oranıyla konut kredisine başvuru yapabiliyor. Son olarak taşıt kredisinde uygulanan faiz oranı yüzde 1,45 olarak belirlenmiştir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu