Bu akşam Gökçe Bahadır ile evlenen Emir Ersoy kimdir merak konusu oldu. Emir Ersoy nereli? Emir Ersoy kaç yaşında? Emir Ersoy ne mezunu? Emir Ersoy ne iş yapıyor? Emir Ersoy ile Gökçe Bahadır nasıl tanıştı?

Bugün oyuncu Gökçe Bahadır ile evlenecek olan Emir Ersoy kimdir araştırılmaya başlandı.

Şu sıralar Fox Tv'de yer alan Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Azra karakterini canlandıran Gökçe Bahadır bugün müzisyen Emir Ersoy ile dünya evine giriyor.

Bu akşam nikahları olan ikilinin düğün eğlenceleri şimdiden başladı. Videolar sosyal medyada düşerken Emir Ersoy kimdir merak edildi.

Emir Ersoy Kimdir?

Gözden kaçırmayın

TRT'den Beklenmeyen Final Kararı! Reyting Rekortmeni Dizi Kriz Nedeniyle Bitiyor! TRT'den Beklenmeyen Final Kararı! Reyting Rekortmeni Dizi Kriz Nedeniyle Bitiyor!

14 Ekim 1977 İstanbul'da doğdu. Calypso Kralı olarak tanınan Metin Ersoy'un oğludur.

Babasının konserlerinde orkestranın arasında oturarak müzik içinde bir çocukluk geçirmiştir.

Gençliğinde de babasına sahnede eşlik etmiştir.

Emir Ersoy Türkiye'nin tanınan müzisyen ve şarkıcılarıyla çalışmalar yapmıştır.

Alpay, Bengü, Burcu Güneş, Cüneyt Akgün, Gülşen, Keremcem, Sibel Tüzün, Tarkan, Tuğba Özerk gibi isimlerin aranjörlüğünü yaptı.

Cüneyt Akgün ile birlikte Mojito adlı latin-jazz grubunu kurdu.

2001 yılında ise Cuban-ist adlı latin-jazz grubunu kurdu.

Sadece Türkiye'de değil yurt dışında önemli müzisyenlerle çalıştı. Pek çok Kübalı ve Brezilyalı müzisyen ile sahne aldı.

2009 yılında Türkiye'nin ilk latin-caz albümü özelliğine sahip Cuban Portrait isimli albümü Soulfulworks Records etiketiyle piyasaya çıkardı.

Emir Ersoy 2010 yılında aralarında Ajda Pekkan, Emre Altuğ, Kenan Doğulu, Ayça Varlıer, Funda Arar, Metin Ersoy, Yaşar, Deniz Seki, Kubat, Tuğba Özerk gibi isimlerinin katkılarıyla oluşturduğu ve gelirini Barınak Gönüllüleri Derneği'ne bağışlayarak sahipsiz sokak hayvanlarına destek olduğu 10 Şarkı 10 Şarkıcı ile Yaşama Bir Şans Ver albümü Soulfulworks Records etiketiyle çıktı.

2010 yılında Bursa Senfoni Orkestrası ile birlikte Bursa’da yeni yapılan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye'deki ilk Senfonik Salsa konserini vermiştir.