Emine Şenlikoğlu iddiaları ile gündem oldu. Peki Emine Şenlikoğlu kimdir? Emine Şenlikoğlu nereli? Emine Şenlikoğlu ne mezunu? Emine Şenlikoğlu kaç yaşında? Emine Şenlikoğlu kitapları? Emine Şenlikoğlu görüşü nedir?

İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu yaptığı "Atatürk ve İnönü MEB'i 100 yıllığına ABD'ye verdi, süre 2023'te doluyor" açıklaması ile gündem oldu. 

Peki Emine Şenlikoğlu kimdir? Emine Şenlikoğlu nereli? Emine Şenlikoğlu kaç yaşında? Emine Şenlikoğlu ne mezunu? Emine Şenlikoğlu hangi okuldan mezun? Emine Şenlikoğlu nereli?

Emine Şenlikoğlu Kimdir?

Tam adı Emine Şenlikoğlu Özkan'dır. 27 Mayıs 1953 Giresun doğumludur. İslam üzerine yazdığı kitaplarıyla bilinir. 

Kendisi gibi ilahiyatçı gazeteci yazar Recep Özkan ile evlidir ve iki çocuk annesidir.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

Küçük yaşta ailesiyle birlikte Giresun Dereli-Anbaralan köyünden Adapazarı'na daha sonra da İstanbul'a taşındı.

Gençliğinde araştırmacılığa başladı ve ilk olarak Hristiyanlık ve İncil üzerine araştırmalar yaptı. Daha sonra İslam dini üzerine araştırmalar yaptı.

1984 yılında ilk kitabı olan "Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar" adlı kitaptan yargılandı ve 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İlkokul ve İmam-Hatip lisesini dışarıdan tamamladı. Evliliği süresince eşi Recep Özkan ve diğer özel eğitimcilerden dersler aldı.

1985 yılından beri Genel Yayın Yönetmeni olarak Mektup dergisinde çalışmaktadır. Türkiye'de ve yurt dışında konferanslar vermektedir.

2015 yılında Adnan Oktar'ın şikayeti üzerine ifadesi alınmak üzere gözaltına alınmıştır.

İstiklal Marşı okunurken ayakta saygı duruşunda bulunmanın dinsizler tarafından çıkarılan bir adet olduğunu ve oturarak dinlenmesi gerektiğini savunmuş ve marşın bestesinin de tuhaf olduğu görüşünü savunmuşur. Son olarak da "Atatürk ve İnönü MEB'i 100 yıllığına ABD'ye verdi, süre 2023'te doluyor" diyerek gündeme gelmiştir.