Türkiye’de milyonlarca emekliye dün yapılan açıklama ile birlikte maaş zamlarını öğrendi. 2022 yılı emekliler için güzel başladı. En düşük emekli maaşı 2500 TL’ye yükseltilirken SSK ve BAĞ-KUR emekli maaşlarına enflasyon oranında zam yapıldı. Ancak emeklilerin Ocak ayında kazanımı sadece bu kadar değil. Aynı zamanda başvuru yapan emeklilere şubat ayına kadar ek ödeme olarak promosyon parası verilecek. Garanti Bankası yılın son promosyon güncellemesini yaptı. Emekli maaşını garanti bankasına taşıyan ve üç yıl boyunca kalma taahhüdü veren emeklilere 1600 TL ile 2000 TL arasında ödeme yapılacak. Başvurular banka şubelerinden ve e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Garanti bankası promosyon ödemesi başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

emekliye-zam-sonrasi-bir-mujde-daha-ocak-ayinda-maasa-ek-1650-2000-tl-karsiliksiz-odeme-hesaba-1

GARANTİ BANKASI YENİ PROMOSYON DUYURUSU

Garanti bankası bu sabah saatlerinde emekli promosyon ödemesi konusunda yeni bir duyuru yayınladı. SGK ile banka arasında yapılan anlaşma doğrultusunda emekli vatandaşlara promosyon verildiğini hatırlatan garanti bankası, emekli maaşını garanti BBVA aracılığıyla alanlara en az 1650 TL en çok 2000 TL promosyon ödemesi yatırılacağını ifade etti. Üstelik maaşını taşıyanlar hemen promosyon ödemelerinden faydalanabilirken aynı zamanda emekli maaşını banka yatacağım ve ilk defa bu kart başvurusu yaparak bonus kartı kullanmaya başlayan emeklilerin 20 Şubat’a kadar ilgili kartlarıyla tek sefer yapacakları 200 TL ve üzeri alışverişlerde 100 TL bonus kazanacakları duyuruldu.

emekliye-zam-sonrasi-bir-mujde-daha-ocak-ayinda-maasa-ek-1650-2000-tl-karsiliksiz-odeme-hesaba-3

PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Garanti BBVA emekli promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyenler herhangi bir ek koşul olmadan doğrudan garanti bankasına maaşlarını taşıyarak promosyon başvurusu yapabiliyor. Kimlik kartlarınız ile birlikte garanti bankası şubelerine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Banka emekli vatandaşlardan üç yıl bankada kalma taahhüdü sözü istiyor. Bankanın bu koşulunu kabul edenlerin hesabını üç gün içerisinde maaşlarına göre promosyon ödemesi yatıyor. Şu anda en düşük emekli maaşı 2500 TL ve üstü olduğuna göre garanti Bankası’ndan alınacak olan promosyondan en az 2000 TL oluyor.

YENİ EMEKLİLER İLK MAAŞI ÇEKİNCE ALIYOR

Maaşlarını garanti bankasına taşıyan halihazırda emekli vatandaşlar promosyon ödemelerinden hemen faydalanabiliyor. Ancak yine emekli olanlar da durum değişiyor. Yeni emekli olan vatandaşların ilk maaşlarını garanti Bankası’ndan almaları gerekiyor. İlk maaşını alan emeklilere de anında promosyon ödemeleri yatırılıyor.

emekliye-zam-sonrasi-bir-mujde-daha-ocak-ayinda-maasa-ek-1650-2000-tl-karsiliksiz-odeme-hesaba--2

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 2500 TL OLDU

Bildiğiniz üzere bankalar emekliye promosyon ödemelerini maaşa göre yapıyordu. Dün yapılan zamlarla birlikte artık en düşük emekli maaşı 2500 TL ve üstü oldu. Yani bankaların belirledikleri alt limitler bu durumda otomatik olarak ortadan kalkmış oldu. Garanti bankasına maaşını taşıyan ve üç yıl boyunca kalma taahhüdü veren emekliler en düşük 2000 TL promosyon alacak.