Ekonomi

Emekliye zam farkı ne zaman yatacak? 2020 Ocak memur emeklisi maaşları ne kadar?

Emekliler Ocak ayında yapılan zammı almak için heyecanla bekliyor. Geçtiğimiz günlerde zam oranları belli olan emekliler artık yeni ödemelerini ne zaman alacağını merak ediyor.

Ülkemizdeki yaklaşık 2 milyon memur emeklisine Ocak ayında yüzde 4 zam yapılmıştı. Enflasyon farkıyla beraber yüzde 1.5 daha eklenmiş ve toplamda 5.5 zam oranı yansıtılmıştır. Ocak ayındaki zam ile beraber en düşük memur emeklisinin maaşı 2 bin 522 TL’den 2 bin 661 TL’ye yükseldi. Bu rakama göre en düşük aylıkta 138 TL’lik bir artış yaşanmış oldu.

Memur Emeklileri Zamlı Maaşı Ne Zaman Alacak?

Emekliler şimdi bakanlıktan gelecek açıklamayı bekliyor. Memur emeklileri normalde her ayın 1 – 15 arasında maaşını alıyor. 3 Ocak 2020’de açıklanan enflasyon verileriyle beraber maaşların bu ay başından artış yansıtılmadan yatırılmasıyla zam farkının ne zaman hesaplarda olacağı merak konusu.

Elde edinilen bilgilere göre emekli memur maaşlarının farkı ay içerisinde yatırılacak. Farkın ödenme tarihi henüz netleşmemişken, Aile Bakanlığının önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili duyuru yapacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı