Milyonlarca emekli vatandaş yeni yılda verilecek olan emekli ikramiyelerini yakından takip ediyor. 2022 yılının ocak ayından itibaren maaşlarına zam alacak olan emekliler artan enflasyon rakamları nedeni ile getirmekte güçlük çektiğini Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde verilen ikramiyenin yılbaşında da verilmesi gerektiğini düşünüyor. Sosyal Medyada da Yılbaşı ikramiyeleri konusunda birçok bilgi dolaşıyor. Emekliler ve Sosyal Yardım alan vatandaşlar yılbaşında 1100 TL emekli ikramiyesi verilecek mi sorusunun yanıtını arama motorunda son günlerde yoğun şekilde araştırılıyor. Peki emekliye yılbaşı ikramiyesi var mı? yılbaşında emekliye 1100 TL ikramiye verilecek mi?

emekliye-yilbasi-ikramiyesinde-yeni-detaylar-belli-oldu-sadece-3-gun-kaldi-tum-emekliler-faydal-3

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Emekliye bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlamış ve Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde milyonlarca emekli vatandaşa ikramiye ödenmişti. Geçmiş yıllarda bin TL olarak ödenen emekli ikramiyeleri 2021 yılında ise 1100 TL olarak hesaplara yatmıştı. Emekli vatandaşlar enflasyon rakamlarının artması nedeniyle dini bayramlar öncesinde verilen ikramiyelerin yılbaşında da verilmesini talep ediyor. Bu konuda sosyal medyada çok fazla paylaşım yapıldı Ancak şu ana kadar yılbaşı ikramiyesi konusunda hükümetten yapılan bir açıklama bulunmuyor. Yeni yıla sadece 3 gün kalmasına rağmen hala hükümetten böyle bir açıklama yapılmaması nedeniyle yılbaşında emekliye ikramiye verilmesi zor bir ihtimal gibi görünüyor. Çünkü Dini bayramlar öncesinde verilen ikramiyeler erken bir tarihte emeklilerin hesabına yatmıştı.

emekliye-yilbasi-ikramiyesinde-yeni-detaylar-belli-oldu-sadece-3-gun-kaldi-tum-emekliler-faydal

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENİYOR?

Emekli ikramiyesi ödemelerinden bütün emekliler ile birlikte dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar da faydalanabiliyor. Emekli ikramiyeleri Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde yani dini bayramlar öncesinde hesaplara geçiyor. 2021 yılında da ikramiye ödemeleri ne zaman yapılmıştır Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere bin 100 TL ikramiye ödemesi yapılmıştı. Yılda 2 defa yapılan ödemelere 2022 yılında zam gelip gelmeyeceği ise Şimdilik bilinmiyor. Emeklilere verilen Bayram ikramiyesinin yılbaşına eklenmesi halinde yılda 3 kez emekli ikramiyesi ödemesi yapılmış olacak.

emekliye-yilbasi-ikramiyesinde-yeni-detaylar-belli-oldu-sadece-3-gun-kaldi-tum-emekliler-faydal-2

2022 EMEKLİ ZAMMI BELLİ OLDU MU?

Diğer yandan milyonlarca emekli vatandaş 2022 emekli zammı belli oldu mu sorusunun yanıtını da öğrenmeye çalışıyor. Emekli zammı için hala aralık ayı enflasyon rakamları bekleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu enflasyon verilerini her ayın 3'ünde açıklıyor. Yani 3 Ocak 2022 tarihinde aralık ayı enflasyon verilerinin belli olması ile birlikte yıllık enflasyon ortaya çıkacak ve emekli zammı da belirlenecek. Ancak bu yıl emekli vatandaşlar için seyyanen zam yapılması da gündemde.