Son dakika haberi olarak kamuoyuna duyurulan yeni kredi fırsatı emeklilerde yılın son müjdesi olarak büyük bir mutluluk yarattı. Düşük faiz oranıyla beraber yüksek kredi limitli fırsat, emeklileri rahatlatacak bir fırsat olarak duyuruldu.

Emeklilere yönelik olarak sunulan yeni kredi kampanyası, insanların yüzünü güldürdü. Kampanya kapsamında sunulan kredi, 0.49 gibi düşük oranla ve 50 Bin TL’ye varan kredi limitiyle büyük bir şeklinde sunulmaktadır. Söz konusu bu kredi kampanyasından ise sadece emekli vatandaşlar faydalanabilecektir. Kredi kampanyası ile ödeme imkanı 36 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Kampanyadan faydalanmak isteyen emekli vatandaşlar için bazı koşullar bulunmaktadır. Vatandaşlar, bu krediden faydalanmak için emekli maaşını kamu bankaları üzerinden alıyor olmaları ve de daha öncesinde maaş alınan bankadan kişilere kredi onaylı bir şekilde verilmiş olması gerekmektedir. Bu kredi kampanyası kapsamında 0.49 faiz oranı ile kredi kullanacak olan emekli vatandaşlar, kredinin ilk taksitinde 3 ay erteleme fırsatı da sunulmaktadır.

0.49 Faiz Oranı ile Hangi Bankalar Kredi Verecek?

Düşük faizli ve yüksek limitli kredi kampanyası, Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer kamu bankaları aracılığı ile duyurulmuştur. Bankaların, emekliler için verebileceği bu kredi için aradığı temel şartlar arasında emekli vatandaşların emekli maaşlarını, kendi bankaları üzerinden alıyor olmalarıdır. Bununla beraber daha önce ilgili banka üzerinden kredi kullanmış olmalarıdır. Söz konusu bu şartlar sağlandığı durumda ihtiyaç sahipleri için 0.49 faiz oranlı 50 Bin TL’lik kredi verilebilmektedir. Ancak bu şartlar sağlanmaz ise kredi almak isteyen kişilere daha yüksek faiz oranları uygulanacaktır.

emekliye-yeni-mujde-049-faizli-kampanyali-nakit-verilecegi-aciklandi1

Düşük Faizli Krediye Başvuru Nasıl Yapılır?

Emekli vatandaşlar için özel olarak sunulan son dakika kredi kampanya, kullanacak olan kişiler için 36 aylık vade seçeneği ve 50 Bin TL nakit kredi imkanı sunulmaktadır. Yalnızca emekli vatandaşlar için kullanılabilecek olan bu kredi kampanyası, kişilerin şubeye gitmelerine gerek kalmadan, web sitesi haricinde de bilgi alma ve başvuru yapma imkanı sunulmaktadır. Krediyi verecek olan bankaların mobil uygulamaları üzerinden de başvurular yapılabilmektedir. Kredi için gerekli şartlar sağlanması durumunda 0.49 faiz kredi oranı ile 50 Bin TL nakit kredi verilebilmektedir.