İş Bankası, emekli vatandaşlar için bazı özel açıklamaları kamuoyuyla paylaştı. Banka tarafından yapılan açıklamada ise emeklilere özel olarak düzenlenen promosyon ödeme kampanyası yer almaktadır.

İş Bankası, emekli vatandaşlar için bazı özel açıklamaları kamuoyuyla paylaştı. Banka tarafından yapılan açıklamada ise emeklilere özel olarak düzenlenen promosyon ödeme kampanyası yer almaktadır. Bu kapsamda emekli maaşını İş Bankası üzerine taşıyan emekliler bir kere olmak üzere 2000 TL’ye varan emekli promosyon ödemesinden faydalanacaktır. Bununla beraber bankaya gitmeye gerek olmadan emekliler e-Devlet üzerinden emekli maaşını İş Bankası’na taşıyabilmektedirler.

Emekli Maaşımı İş Bankası’na Nasıl Taşırım?

Yeni emekli olacaklar alacakları emekli maaşlarına İş Bankası üzerinden almak istiyorlar ise izlenecek bazı yollar vardır. Bunun için SSK ya da Bağkur emeklisi kişiler SGK il müdürlükleri üzerinden başvuru yapabilirler. Emekli sandığı üzerinden emekli olan kişiler ise kuruma verecekleri dilekçe ile İş Bankası müşterisi olmayı tercih edebilirler. Emekliler eğer bu işlemleri yapamadılar ise bankanın mobil uygulaması, internet sitesi ya da bankanın şubesi üzerinden de emekli maaşlarını taşıma işlemini gerçekleştirebilirler. Emekli maaşı taşındıktan sonra ise yine bankaya talimatları vermek ve promosyon ödemesinden faydalanmak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

emekliye-ozel-odeme-duyurusu-e-devlet-uzerinden-islem-yapanlara-2000-tl-odenecek1,

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Emekli Maaşı Nasıl Taşınır ve Promosyonu Nasıl Alınır?

Eğer hali hazırda emekli maaşınızı başka bir banka üzerinden alıyor iseniz üç yılı doldurmuş olmanız halinde maaşınızı İş Bankası üzerinden almak için başvuru yapabilirsiniz. Bunun için maaşınızı üç yıl boyunca İş Bankası üzerinden almaya yönelik sözleşme imzalamanız ve sonrasında ise promosyon ödeme başvurusunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu i̇şlemleri bankanın mobil uygulaması üzerinden, internet sitesinden ya da banka şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber e-Devlet hesabı üzerinden de emekli maaşı banka tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.