Emekliyseniz ve daha önce herhangi bir bankadan emekliler için verilen promosyondan yararlanmadıysanız bu haber doğrudan sizleri ilgilendiriyor. 2500 TL’ye varan maaş promosyonu almak isteyen emeklilerin izlemesi gereken birkaç adım vardır. Öncelikle maaşlarını aldıkları bankaya başvuru yaparak emekli maaşlarını Denizbank’a taşımaları gerekiyor. Maaşlarını Denizbank’a taşıyan emekliler, 3 yıl boyunca maaşlarını başka bir bankaya taşımamaları şartını onaylamalıdırlar. Bu şarta onay veren vatandaşlar 2.500 TL’ye varan maaş promosyonu alırlar.

2021 yılı Aralık ayının sonunda biten bu uygulamadan yaralanabilmek için yeni yıla girmeden başvuru yapılmalıdır. Başvuru süresini kaçıran emekliler, 2022 yılında emekli promosyon ücreti alamazlar. 2.500 TL’ye varan promosyon ücretlerini nakit ve geri ödemesiz şekilde alabilmek için başvuru tarihi dikkate alınmalıdır. Denizbank’ın yapmış olduğu duyuruya göre emekli maaşı 2.500 TL olan vatandaşlar 1.750 TL, emekli maaşı 2.500 TL’nin altında olan vatandaşlar ise 1.500 TL civarında promosyon ödemesinden faydalanacaktır. Emekli maaşını Denizbank’a taşıyan vatandaşlar bu promosyon ödemelerini yılbaşından önce hesaplarında görebilecekler.

Halk bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası da emekliklerin yüzünü güldürdü. Emeklilere maaş promosyonu vereceklerini yayınladılar. Bu bankalardan 750 TL’ye varan promosyon ödemesi alınabilir. Promosyon ödemesi alabilmek için 3 yıl boyunca emekli maaşlarını bu bankalardan alma şartı kabul edilmelidir. Yılbaşından önce başvuru yapan bütün emekli vatandaşlar bu uygulamadan yararlanabilir. Başvuru işlemleri, banka şubelerinden veya mobil bankacılık uygulamasından yapılabilir.

emekliye-mujde-hakettiginiz-paralar-hesaba-yatmaya-basladi-kontrol-edin11

Yapı Kredi Bankası, emekli vatandaşlar için maaş promosyonu veren bankalar arasında yer alıyor. Yapı Kredi de maaş promosyonu vermek için şartlar sunuyor. Emekli maaşını 3 yıl boyunca bu bankadan alma şartını kabul eden vatandaşlar, Yapı Kredi Bankası’nın emeklilere yapılacak promosyon ödemesinden yararlanabilir. Yapı Kredi Bankasının duyurusuna göre 1.500 TL civarında emekli maaşı alan vatandaşlara 1.500 TL, 1.500 – 2.500 TL arasında emekli maaşı alan vatandaşlara 2.000 TL ve 2.500 TL’den daha fazla emekli maaşı alan vatandaşlara 2.500 TL emekli promosyonu ödenecektir. 2021 yılı Aralık ayının sonuna kadar geçerli olan bu uygulamaya başvuru yapan vatandaşlara yeni yıldan önce ödeme yapılacaktır.