Emekli vatandaşlara bankalardan maaş müşterisi olarak bankaYI seçmeleri için cazip fırsatlar oluşturuluyor. Her banka müşteri sayısını artırmak amacıyla çeşitli fırsatlar sunuyor. Emeklilerde bu bankalar arasındaki rekabeti fırsata dönüştürüp kendi gelirlerini artırabiliyorlar. Bankalar tarafından yüksek promosyon ve farklı kampanyalar düzenleniyor. İşte o kampanyalar ve detayları…

Şekerbank ve Akbank harekete geçti. Promosyon miktarı 1800 TL’ye kadar yükseliyor. Denizbank ise 1100 TL’ye kadar promosyon ödeyecek. Son bir kaç yıldır emeklilere banka promosyonu ödemesi büyük bir katkı sağladı. 3 yıl boyunca maaş bankası olarak kendisinde kalması taahhütü ile emekliye bankalardan promosyon ödemesi yapılıyor.

Bankalardan Promosyon Miktarları

Promosyon ödemeleri her bankanın kendi hesaplamalarına göre yükseliyor. Çalışma prensiplerine bağlı olarak bankadan alacak olduğunuz promosyon ödemeleri farklılık gösterebilir. Sizin için en avantajlı olan bankayı seçerek 3 yıl boyunca o bankada kalmayı taahhüt etmeniz karşılığında bu ücreti alabilirsiniz. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlamış kabul edilir.

Akbank'tan 1800 TL Promosyon Ödemesi

SSK yada Bağ-Kur emeklileri hatta emekli sandığına mensup olan emekli vatandaşlara da 5 Mayıs 2021 - 30 Eylül 2021 tarihleri arasında maaşlarına Akbank'a taşımaları karşılığında ve 3 yıl taahhüt gerçekleştirmeleri ile birlikte bankadan 1800 TL'ye varan promosyon sağlanacak şeklinde açıklama yaptı.

Bankadan yapılan açıklamanın detayları incelendiğinde SGK emekli vatandaşların maaşını bankadan alması ve emekli maaş hesabında artı para kredisi limiti tanımlı tüm müşterilere bu olanağı sağlanacağı belirtildi. Maaş tarihinden 2 gün evveli ile ödeme günü arasında artı para kredisi limiti sıfır faizle kullandırılacak bu yönden de vatandaşları avantaj sağlandı.

Kampanya oluşturulurken ikramiye ve diğer farklı ödemeler ile taksitli artı para tüketimi kapsam dışında tutulmaktadır. Akbank istediği zaman kampanyayı durdurma kampanya şartlarını değiştirme hakkını gizli tutmaktadır. Şubeye gitmenize bile gerek olmadan yapacak olduğunuz işlemlerle mobil veya internet bankacılığı kullanarak maaşınızı basitçe Akbank'a taşıyabilirsiniz. Böylece promosyon için başvuru oluşturmuş sayılırsınız.

Şekerbank 1800 Tl Promosyon Ödemesi Şartları

Şekerbank’dan resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre emekli maaşını Şeker Banka taşıyan müşterilerine 1800 TL'ye kadar promosyon imkanı oluşturulacağı belirtildi. 30 Eylül 2021 tarihinde kampanya sona erecek kampanyanın detayları ise şöyle;

Şeker bank tarafından verilen promosyon ödemesinden yararlanabilmek için emekli vatandaşların 3 yıl bankadan maaşını almayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Taahhüt süresi promosyon ödemesi müşteri hesabına aktarılması ile birlikte başlamış kabul edilmektedir.

Adsız1-9

Promosyon tutarı nafaka, icra ve gibi kesintilerden arındırılmış ve üç ayda bir ödenen aylıklar için de bir aya tekabül eden net gelir kadar yatırılmaktadır. Birden fazla maaş ödemesi alanlar için ise promosyon talebinde bulunan emekli vatandaşın maaş gelirlerinin toplamı dikkate alınır ve promosyon ödemesi olarak hesabına aktarılır.

Şekerbank SEN VAK banka emeklileri ve 1. derece yakınları kampanyadan yararlanamamaktadır. Personel iştirak çalışanları da bu kampanyadan faydalanamazlar. Banka tarafından faiz ücret kredi vadesi gibi tüm süre ve süreçlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Bu hesaplamalar bilgilendirme amaçlı yapılmaktadır ve kesin hesaplanan bilgiler değildir.

Promosyon rakamları ile ilgili detayları öğrenmek için 30.09.2021 tarihine kadar bankanın mobil bankacılığı internet şubesi veya şubeleri üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Banka kampanya dönemini ve kurallarını tek başına ve taraflı şekilde değiştirme hakkına sahiptir.

Şekerbank Promosyon Tutarları

Şekerbank emekli maaşını bu bankaya taşıyan vatandaşlara 1800 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapılmaktadır.

-          0 ile 1.499 TL aralığında maaş alan müşterilere banka tarafından 1250 TL promosyon ödemesi yapılır.

-          1500 TL ile 2.499 TL arasında maaş alan müşterilere 1500 TL

-          2.500 TL ve üzerinde maaş alan maaş müşterilerine ise 1750 TL promosyon ödemesi yapmaktadır.

Denizbank Emekliye 1100 TL Promosyon

31 Aralık tarihine kadar geçerli kampanya ile DenizBank'tan 1100 TL promosyon olabilmek mümkün.

-          Aylığı 1500 TL olan emekli vatandaşa 675 TL

-          1500 TL ile 2500 TL arasında maaş alan vatandaşlara 850 TL

-          2.500 TL ve üzeri maaş alan vatandaşlara 1000 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emekli maaşını şubeye taşıyan vatandaşlara bu işlem internet şubeleri, mobil bankacılık ve şubeler üzerinden sağlanabilmektedir. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak 3 yıl süreyle bankada kalma sözünüze karşılık promosyon başvurusu gerçekleştirmeniz mümkün.

DenizBank'tan promosyon alabilmek için 18 yaş altında emekli maaşı olan müşterilere anne ya da babasının velayetinde bulunmayanlara promosyon ödemesi yapılır. Bankada birden fazla maaş alan emekliler için ödenecek promosyon tutarı toplam maaş tutarı dikkate alınıp hesaplanır.

Anne babasının velayeti altında bulunanlara kendi gelir aylık tutarı ile banka aracılığıyla gelir veya aylık alan anne ve babasına toplam tutar hesaplanarak promosyon ödemesi yapılır. Denizbank müşteri hizmetleri ile detaylı görüşmek için iletişime geçebilirsiniz