Milyonlarca emekli büyük bir heyecanla yeni yılda maaşlarına gelecek olan zamları bekliyor. Emekli vatandaşlar için bir yandan da promosyon süreci hala devam ediyor. SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı fark etmeksizin başvuru yapan emeklilerin hesabına ek ödeme yatacak. Ancak ödeme için artık süre daralıyor sadece saatler kaldı. Bu nedenle de hala başvuru yapmayan emeklilerin hemen başvuru yapması gerekiyor. Tek sefere mahsus olarak yapılacak olan ödemeler maaşından ayrı hesaplara yatıyor. Peki Emekliye promosyon veren bankalar hangileri? en yüksek promosyonu hangi banka veriyor?

Emekli maaşını Kuveyt Türk bankasına taşıyan ve 3 yıl boyunca bankada kalma taahhüdü veren Emeklilere promosyon ödemesi yapılacak. Yılın son promosyon fırsatı Kuveyt Türk Bankası'ndan geldi. Başvuruda bulunan emekliler 3 gün içerisinde ödemeleri alabilecek. Ancak 2021 yılının sona erecek olması nedeniyle başvurular için sadece 1 gün süre var. Hala promosyon başvurusu yapmamış olan emekliler Kuveyt Türk promosyon ödemesi için aşağıdaki adımları takip ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

emekliye-maasa-ek-odeme-yatacak-zaman-daraliyor-basvuru-yapan-hemen-alacak-1

KUVEYTTÜRK NE KADAR EMEKLİ PROMOSYONU VERİYOR?

Kuveyt Türk, Emekli Sandığı, SGK ve bağ-kur emeklisi olan vatandaşlarla birlikte dul ve yetim aylığı alanlara emekli promosyon ödemesi yapıyor. Promosyon tutarı emeklilerin maaşına göre belirleniyor. Kuveyt Türk Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre 1.500 TL'ye kadar emekli maaşı alanlara 750 TL, 1500 TL 2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 875 TL, 2500 TL ve üstü emekli maaşı alanlara ise 1000 TL emekli promosyon ödemesi yapılacak.

emekliye-maasa-ek-odeme-yatacak-zaman-daraliyor-basvuru-yapan-hemen-alacak-3

ÖDEMELER 3 GÜN İÇİNDE HESABA YATIYOR

Emekli promosyonu almak isteyen vatandaşların maaşlarını Kuveyt Türk bankasına taşımaları aynı zamanda 3 yıl boyunca kalma sözü vermeleri gerekiyor. Tüm emeklilerin faydalanabileceği bu ayrıcalık da Tek şart maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirmek. Halihazırda emekli olan vatandaşlar 3 gün içerisinde maaşlarına göre promosyon ödemesini alabilirken yeni emekliler ise en az bir 100 defa bankadan maaşlarını çektikten sonra promosyon ödemesi alabiliyor. Emekli promosyon ödemeleri tek sefere mahsus olarak yapılıyor.

emekliye-maasa-ek-odeme-yatacak-zaman-daraliyor-basvuru-yapan-hemen-alacak-2

SON BAŞVURU TARİHİ 31 ARALIK 2021

2021 yılının bitimine artık sayılı günler kaldı. O nedenle emekli promosyon ödemeleri içinde sona gelindi. Emekli promosyonu almak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerini 31 Aralık 2021 günü Mesai bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.