Ekonomi

Emekliye Kredi Veren Bankalar Listesi! Emekliye Faizsiz Kredi Şartları

Bir çok banka şu dönemde bankalarına emeklileri çekmek için promosyon yapıyor. Bu promosyonların başında emekliye verilen krediler, EFT-Havale ücretinden para alınmaması ve daha çok farklı unsur geliyor.

Emekliye kredi veren banka sayısı çok fazla ve emekliler faizsiz olarak kredi vererek müşteri çekmeye çalışıyor. Özellikle kamu bankaları bu konuda müşterileri çok iyi promosyonlar yapıyor. Hemen hangi banka emeklilere faizsiz kredi veriyor buna geçelim.

Ziraat Bankası

20.000 TL üst sınır, 60 ay vade ve yüzde 1.49 faiz oranıyla emekli kredisi, 100.000 TL üst sınır, 120 ay vade ve yüzde 0.99 faiz oranıyla emekli kredisi kullandırılmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Şartları

 Ziraat Bankası emekli kredilerinden yararlanabilmek için; Emekli maaşının Ziraat Bankası’ndan alınması, Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması, Kredi not durumunun iyi olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası dışında da özel bankaların büyük kısmı emeklilere kredi veriyor. Herkes bu bankalara başvuru yapabilir ancak o bankanın müşterisi olursanız çok daha iyi olacaktır.

Ziraat Bankası dışında Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası da emeklilere özel kredi veriyor. Başvuru yaparken de Nüfus cüzdanı, emeklilik belgesi, ikametgah adresi ve altı adet vesikalık fotoğraf isteniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı