Bankaların emeklilere özel promosyonları ediyor. Emekliye bankalardan ikramiye ve promosyon müjdeleri!

Çalışma yaşamını içerisinde gerekli bütün şartları yerine getiren vatandaşlar emeklilerine kavuşuyor. Emeklilik hakkı kazanan kişilere en az 1500 TL emekli maaşı bağlanıyor. Bankalar aracılığı ile ödemesi yapılan maaşlar bankalarında gündeminde. Çoğu banka emeklilerin maaşlarını kendilerine taşımaları karşılığında promosyon kampanyaları düzenliyor.

İkramiyeler 1000 TL’den 1100 TL’ye Çıkarıldı

Emekli kişiler parasal ihtiyaçlarını karşılanması için son zamanlarda bayramlarda olmak üzere yılda 2 kez verilen ikramiye miktarları da 1000 TL’den 1100 TL’ye çıkarıldı. Bu ikramiyelerin yanı sıra bankaların emeklilere özel düzenledikleri promosyonlarda emekliler tarafından sıkı takip ediliyor. Emekli maaşı alanlar yılda 2 defa bayram ikramiyelerin yanı sıra bankaların promosyonları ile 3 yılda bir kez olmak üzere toplam 5700 TL’ye kadar ek gelir elde edebiliyor.

Gözden kaçırmayın

Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı! Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı!

1500 TL ile 2000 TL Arasında Promosyon

Ülkemizde bir emeklinin aldığı en düşük maaş 1500 TL’dir. Bununla beraber her sene bayramlarda olmak üzere 2 kez ödenen 1100 TL’lik ikramiyeler ile toplam 2200 TL ek gelir sağlanmakta. Ayrıca emeklilerinin maaş amacı ile yüksek promosyon veren bir banka ile anlaşmaları halinde 1500 TL ile 2000 TL arasında promosyon alabilirler. Bu sayede emeklinin alacağı toplam miktar 5700 TL’ye kadar çıkabilmekte.

Taahhüdü Bozma Durumu

Kamu bankaları tarafından verilen promosyonlar biraz daha aşağı seviyelerde kalsa da özel bankaların verdikleri promosyonlar emekliler tarafından daha çok tercih ediliyor. Emeklilerin maaşını ilgili bankasya taşıması ve 3 yıl boyunca bu bankadan maaş alacağını taahhüt etmesi ile bankaların promosyonlarından faydalanabiliyor. 3 yıllık süre zarfı içerisinde başka bir bankaya maaşını taşımak isteyen emekliler ise taahhüdü bozarak daha yüksek bir promosyon veren bankaya geçiş yapabilir. Bu durumda önceki bankada kaldığı vakit hesaplanarak o ayların promosyon tutarı emekliye verilir. Geri kalan ayların promosyon tutarı ise hesaplanarak en başta verilmiş olan tutardan düşülerek iadesi gerçekleştirilir. Emekli vatandaş böylelikle istediği, daha yüksek promosyon veren bankaya maaşını taşıyabilir.