Ekonomi

Emekliye 9000 TL Ödeme: Cumhurbaşkanı Duyurdu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli vatandaşlara 9000 TL’ye varan ödemeleri açıkladı. Bayram öncesi verdiği mesajın ardından tatil sonrası emekli olan kişilerin Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başvuru yapıp 9000 TL’ye kadar ödeme alabilecekleri bilgisini verdi.

Emekli maaşı alan vatandaşlar, Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank aracılığıyla kendi hesaplarından başvurularını yaparak Emekli Kredisi adı altında devlet destekli bu kredilere başvurabilecekler ve şartların gerçekleşmesi halinde emeklilik hesabından onaylanacaklar. .

Başvuru yapmak isteyen kişiler, işlemlerini gerçekleştirmek için en yakın banka şubelerine gidebilir veya bankaların diğer yöntemlerini kullanabilir. Emekliye verilecek 9000 TL, kredi notu uygun olan kişiler de internet bankacılığı uygulaması üzerinden nakit kredi başvurusunda bulunabilirler. 9000 TL’ye kadar ödeme almak isteyen vatandaşlar için başlatılan bu kampanyada ihtiyaç kredisi kullanacaklara 3 ay vadeli kredi imkanı sağlanıyor. Başvuru yapmak isterseniz 5 dakika içerisinde kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden emekli maaşı almayan vatandaşlar bu kampanyaya katılamazlar. Emekli maaşınızı bu bankaya aktararak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Emekli maaşını Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank şubelerine taşıyanlara da 750 TL’ye varan emeklilik promosyon fırsatı sunuluyor. Kampanyanın detaylarını resmi internet sitelerinden öğrenebilir ve resmi internet siteleri üzerinden başvuru yaparak ihtiyaç kredisi alıp alamayacağınızı görebilirsiniz.