Emeklilerin Yüzü Bayramda Gülecek! Emekli İkramiyesi 4000 TL Olacak! Emekliye müjdeli haber verildi. İşte detaylar...

EMEKLİYE SON DAKİKA- Yapılan açıklama ile birlikte emekli olan kişiler için verilecek Ramazan bayramı ikramiyeleri belli oldu. Ülkemizde 2022 yılı itibariyle emekli ve memur olan kişilere özellikle verilecek olan emekli promosyonları önemini arttırdı. En düşük emekli maaşı 2022 yılında 2.500 TL oldu. Bu durumda ramazan ve kurban bayramlarında verilen emekli promosyonları ile ilgili merak edilenler var. Bu emekli promosyonlarına zam gelecek mi oldukça araştırılmaktadır. 

Emekli vatandaşlar için başlatılan bu kampanya da emekli olan kişiler maaşlarına ek olarak emekli promosyonu gibi bayram ikramiyesi de alacaklardır. Sadece Ramazan ve Kurban bayramında verilecektir. Bayramın yaklaşması ile birlikte bu ödemeler nasıl yapılacak merak konusu olmaktadır. Ramazan bayramı ikramiyeleri bayramdan bir hafta önce ödenecek ve bu ödemeler için zam belirlenecek. 

Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

cumhurbaskani-111-1

Emekli bayram ikramiyesi geçen sene 1100 TL oldu. 1100 TL ve üzerinde bir artış olacağı kesinleşti. Gelen zamlar sonrasında emekli bayram ikramiyesi için de zam olacak. Tahmini olarak Ramazan bayramında 2000 TL Kurban bayramında 2000 TL olarak hesaplara yansıyacak. Bu şekilde bayram ikramiyelerini kullanacaksınız. Zamlar için herhangi bir net sözleşme yoktur. Ama kulis ve meclis bilgilerinde bu durum konuşulmaktadır. 

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Ayrıca emekli olan kişiler gibi asgari ücretli olan kişilere de bazı ödemeler yapılacak. Bu ödemeler için de bayram için yardım parası mevcut olacak. Pandemi döneminde başlatılan yardım paralarında 4.faz bayramda verilmesi bekleniyor.