Emeklilerin yüzünü güldürecek bir kampanya da PTT’den geldi. PTT tarafından sadece emeklilere özel olarak hazırlanan kredi ile birlikte anında başvuru yapılıp çok kısa süre içerisinde onay mesajı almak mümkün olabilecek. SMS ile yapılacak olan emekli kredisinde PTT şubelerine gidip uzun evrak işleri ile uğraşmaya son verilecek

EMEKLİYE KEFİLSİZ VE ŞARTSIZ KREDİ VERİLECEK

PTT nakit ihtiyacı olan emekliler için kredi vereceğini açıkladı. Acil nakit ihtiyacı olan emekliler için özel olarak hazırlanan kredi kampanyasının detayları ortaya çıktı. Kefil, şart ya da uzun prosedürlere gerek kalmadan PTT aracılığı ile tüm emekliler ihtiyaçları doğrultusunda kredi alabilecekler.

PTT ile Aktif Bank arasında imzalanan yeni bir protokol sonrasında 80 bin liraya kadar kredi verilecek. Kredi tutarına göre faiz oranı belli olacak. Aktif Bank tarafından sunulacak kredide faiz oranları da açıklandı. Emekliye yüzde 2ç59 oranında başlayan faizlerle birlikte kredi verilecek.

Kredi ödemeleri ile birlikte ödemelerde sorun yaşamanız halinde ödemelerinizi belirli bir süre için erteleyebilirsiniz. Ancak bunun için emekli maaşını PTT’ye taşımak gerekiyor. Ülkenin herhangi bir PTT şubesine giderek kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.

PTT EMEKLİ KREDİSİ İÇİN DETAYLARI AÇIKLADI

ptt-80-bin-lira-emekli-kredisi

Emeklilerin maddi durumuna ve ödeme planları çerçevesinde kredi verilebilecek. Ödeme planı hazırlanırken bu süreçte emeklinin maaşına göre bir plan çizilecek. PTT tarafından verilen emekli kredisi için belirli bir yaş sınırı da çizildi. En yüksek kredi verilecek yaş 82 olarak açıklandı.

PTT tarafından emeklilere sunulan kredinin vade oranı 60 ay olarak açıklandı. Kredi ödemeleri en düşük 1250 lira olarak belirlenecek.