Ekonomi

Emeklilere Ziraat Bankasından düşük faizli kredi fırsatı! Kış kredisinde şartlar ve vade gün sayıları

Kış aylarına özel olarak kredi imkanı sunan Ziraat Bankası, emekliler için de en düşük faizlerle kredi vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası ‘Emeklinin Artısı Kredileri’ adı altında sunulan bu kampanya ile beraber emekli vatandaşlar düşük faiz oranıyla kredi alabiliyor. 

Faiz oranlarının yanı sıra vade gün sayılarının da yüksek olması, emekliler için oldukça güzel fırsatları beraberinde getiriyor. Ancak bu konuda emeklilerin sahip olması gereken bazı şartlar bulunuyor. Üstelik kış kampanyası, konut ve ihtiyaç kredisi için ayrı ayrı uygulanabilir. 

Ziraat Bankası Kış Ayına Özel Emekli Kredisi Şartları 

Bankadan kredi almak isteyen emekliler için banka tarafından açıklanan ilk şart, maaş ödemelerinin Ziraat tarafından yapılmasıdır. Yani emekli maaşını Ziraat Bankasından alan emekliler, konut ve acil nakit ihtiyaçlarını artık bankadan karşılayabiliyor. Bu kapsamda banka şubesine gitmeden dijital bankacılık hizmetinden yararlanabilen emekliler yüzde 0,99 faiz oranıyla konut kredisi alabiliyor. 

Ziraat Bankası konut kredisi almak isteyenler 120 ay vade ve 100 bin TL’ye kadar yapacakları başvurular için şubeye gidebilir. 

Ziraat Konut Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu 

100 bin TL’lik konut kredisi için 180 ay vadede emeklilerin ödeyeceği taksit tutarı, 1,192,47 TL’dir. Yıllık maliyet oranı yüzde 12,80 seviyesinde olan bu kredi türünde 500 TL’lik kredi tahsis ücreti de alınmaktadır. Buna ek olarak ipotek tesis ve ekspertiz ücreti de konut kredisi kapsamında ödenecektir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı