Günümüzde emekli maaşı ile geçinmek yeterince zorken emeklilerin ev sahibi olmaları pek çok kişi için bir hayal olarak ifade ediliyor. Milyonlarca çalışan ise emekli olduktan sonra kendi evlerinin sahibi olmak için çeşitli hayaller kuruyorlar. Banka kredisi ile ev sahibi olmaktan başka çaresi olmayan emekliler bu süreç içerisinde bankaların yapmış oldukları konut kredisi kampanyalarını araştırmaya başladılar. Aynı zamanda emekliler sıfır faizli kredi kampanyasını araştırmaya devam ediyorlar. 

EMEKLİLERE KONUT KREDİSİ KAMPANYASI DÜZENLEYEN BANKALAR 

Pek çok banka emekliler için konut kredisi kampanyası düzenlemeye devam ediyorlar. Bu süreçte Ziraat KAtılım, Vakıfbank ve Halkbank kamu bankası olduğu için daha düşük faiz oranları ile emekliler için konut kredisi kampanyası düzenlemeye devam ediyor. 

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank sıfır faizli konut kredisi vermek yerine düşük faizli ve kolay ödeme şartlarının bulunduğu kredi imkanı sunmaktadır. 

EMEKLİLER İÇİN KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELER?

6-9

Emeklilerin uygun ödeme koşullarına sahip olan konu kredisi kampanyalarından faydalanabilmek için bazı şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar;

Emekli maaşının yüzde 70'lik kısmının taksitleri karşılıyor olması ve aşmaması, 

Maaş durumuna bakıldığı zaman başka bir banka üzerinden kredinin bulunmaması, 

Yaş durumunun banka tarafından belirlenen sınırlar dahilinde kalması gerekmektedir. Tüm şartları sağlayan emekliler soerunsuz bir şekilde kamu bankaları tarafından verilen düşük faizli konut kredisine başvuru gerçekleştirebiliyor. 

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR!

Emekliler konut sahibi olabilmek ve rahat ödeme yapabilmek için düşük faizli ve kolay ödeme şartlarına sahip olan kredileri araştırmaya devam ediyorlar. 

Halkbank bu süreçte 120 ay vadeli olarak aylık yüzde 1.38 faiz oranı ile konut kredisi verdiğini açıkladı. 

Ziraat Bankası yeni kampanyaları ile birlikte yüzde 1.37 faiz oranı ile birlikte 120 aya varan ödeme imkanı ile konut kredisi sunuyor. Daha önceki aylarda faiz oranının daha yüksek olduğu belirlendi. 

Vakıfbank kamu bankaları arasında en düşük konut kredisine sahip banka olarak ifade ediliyor. Sarı Panjur konut kredisi adı altında hazırlanan kampanya ile birlikte 120 ay vadeli olmak şartı ile yüzde 1.34 faiz oranı ile kredi veriyor.