Emekliler geçtiğimiz gün müjde ile uyandılar. Emeklilere 2500 TL promosyon müjdesi bankalardan geldi. Emekliler tek bir şartla 2000 TL para alacaklar. Detaylar haberimizde…

Emeklilere geçtiğimiz temmuz ayında yapılan zam ve kurban bayramında verilen ikramiye ile birlikte geçtiğimiz gün yılbaşı zammı da yapılmıştı. Yılbaşının ertesinde emeklilere yapılan %25’lik maaş artışı ve en düşük emekli maaşının 2500 TL olarak belirlenmesiyle emekliler pandemi dönemindeki sıkıntılarını bir nebze giderebilecekler. Pandemi döneminde gelen yasaklar ve ekonomik zorluklar emeklilerin belini oldukça bükmüş ve emeklilerde nakit ihtiyacı oluşmuştu. Getçiğimiz günlerde emeklilere bir müjde de bankalardan geldi. Maaş zammından sonra emekliler bir de banka promosyonlarından yararlanacaklar.

  Banka promosyon sistemi ülkemizde 2017 yılından beri uygulanmakta. 2022 yılı promosyonları için de başvurular başladı. Emeklilerin promosyondan yararlanmaları için ellerini hızlı tutmaları gerekiyor. Banka promosyonu sayesinde emekliler bir nebze de olsa nakit ihtiyacını giderebilecekler. Nakit promosyonundan faydalanmak için genellikle tek şart 3 sene süre ile bankadan maaş alınacağının taahhüt edilmesi. Aynı bankadan 3 sene boyunca maaşlarını alacak emekliler promosyon imkanından faydalanacaklar. Bazı bankalar emeklilerden fatura ödeme talimatı gibi şartlar da isteyebilirler. Fatura talimatı istemeleri durumunda genellikle promosyon artışı da söz konusu olmaktadır.

Promosyon Ödemesi Nasıl Alınır?

  Bankalar emeklileri kendi bankalarına çekebilmek için ve onlara nakit desteği vermek için emekli promosyon ödemeleri yapmaya devam ediyorlar. 2022 emekli promosyonu başvuruları da bankalar tarafından alınmaya başladı. Emekliler bankalardan 750 ila 2500 TL aralığında promosyon alacaklar. Emeklilerden istenen tek şart 3 sene süre ile bankadan maaş alacaklarını taahhüt etmeleri. Bazı bankalar fatura ödeme talimatı da isteyebilmekteler.

emekli_1232-2

Emekli Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Banka promosyonu almak isteyen almak isteyen emekli vatandaşlar E-Devlet üzerinden ya da maaşlarını taşıyacakları bankaların şubelerine giderek emekli maaşlarını taşıyabilir ve ardından da promosyon başvurularını yapabilirler. Emekli promosyonlarından daha önce promosyon almış vatandaşlar, hiç promosyon almamış emekliler ya da yeni emekli olan kişiler alabiliyorlar. Emekli promosyonları 2022 yılında yaklaşık 750 ila 2500 TL arasında değişiyor. Promosyon tutarı emekli maaşına göre belirleniyor.