Emekliler Bu Habere Çok Sevinecek: 8477 TL Nakit Müjdesi Geldi. Nakit ihtiyacı olan emekliye 8477 TL ödeme yapılacak.

Emekliler Bu Habere Çok Sevinecek: 8477 TL Nakit Müjdesi Geldi. Türkiye'de milyonlarca vatandaş, kabinede hükümet yetkilileri tarafından gelecek olan ve emeklilikte yaşa takılanlar ile alakalı çözüme odaklanmış iken, diğer taraftan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada emeklilikte yaşa takılan mevzusunun gündemde bulunmadığı açıklandı. İşte emekli olacak vatandaşlar ile alakalı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklama ve çok daha fazlası haberimizde...

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

En Az 3 Maaş Kadar

Emekli aylıklarının bağlanmasını bekleyen milyonlarca vatandaşa sunulan ön ödeme avantajının şimdiki emekli olan kişilere de aynı şekilde sağlanması beklentisi var. Avans ücretinin ise en az 3 maaş kadar olması öngörülüyor. İsteklerin yaşama geçmesi durumunda emekli vatandaşlar, nakit gereksinimlerini faizsiz bir şekilde sunulan ön ödeme ile karşılayabilecek. Sonrasında ise maaşlardan çok az taksitler halinde ödeme işlemleri yapılabilecek.

Faydalanma Şartları Neler?

emekliler

Emeklilik müracaat işlemlerini gerçekleştirilen vatandaşlara avans ödemesi yapılması açısından aylığın 90 gün içerisinde kendisine bağlanamamış olması halinde ve sosyal güvenlik kurumuna yazılı bir müracaat yapılması gerekir. Uygulamasında genel itibariyle Sosyal Güvenlik kurumu, net asgari ücret rakamının 3 katına kadar ödeme gerçekleştirebilecek.

2022 senesi açısından bakıldığında avans ücretinin 8477 lira olduğu öngörülüyor. Avansın bağlanacağı gelir ve aylıkların birikmiş tutarların dan çok daha fazla olan bölümü ise ondan sonra gelir ve ayaklarda yüzde 25’i oranında bir kesinti ile kişiden talep edilecek. Emekli aylıkları bağlanmasını bekleyen vatandaşlara sunulmakta olan avans avantajının mevcut emekli vatandaşları da aynı şekilde uygulanması beklentisi var.