Acil nakit ihtiyacı duydukları zaman bankaların yolunu tutan emekliler için kredi çekmek, ödeme sorunu nedeniyle oldukça büyük bir karar olarak ifade ediliyor. Emeklilere kredi vermek ve müşteri portföylerini geliştirmek isteyen bankalar ise son dönemlerde düzenlemiş oldukları kampanyalar ile büyük bir yarış içerisine girdiler.

Emekliler sıfır faizli kredi araştırırken henüz KOSGEB dışında sıfır faizli kredi veren bir kurumun olmadığı, bankaların faiz yükselttikleri bu süreç içerisinde ise en uygun faiz oranlarını bulmanın son derece zor olduğu biliniyor. Vakıfbank bu süreçte emeklilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi ve yeni kredi kampanyasının detaylarını açıkladı.

EMEKLİ MAAŞININ 22 KATINA KADAR KREDİ VERİLECEK

Emekli olan vatandaşlar için özel olarak hazırlanan kredi kampanyası ile maaşın 22 katına kadar kolay ödeme seçeneklerinin bulunduğu kredi kampanyası düzenlendi. Bunun için emeklilerin kredi başvurusu yaparken maaşlarını da banka hesabına taşımaları gerekmektedir. Bu sayede Vakıfbank ile SGK arasında düzenlenen banka promosyon ödemelerini de kolaylıkla almak mümkün olacak. Her emeklinin değişen maaş miktarına göre banka tarafından yapılan değerlendirme ile birlikte kredi miktarı da değişiklik gösterecek.

EMEKLİ KREDİLERİNDE 3 AY SONRA ÖDEMEYE BAŞLAYIN

2-42

Vakıfbank 150 bin liraya kadar emekli kredisi verdiğini açıkladı. Özellikle bankanın emeklilere sunmuş olduğu krediler çok konuşulmaya devam ediyor. Yapılan kredi kampanyası bu süreçte Aralık ayına kadar devam edecek. 36 ay vadeli olarak sunulan ihtiyaç kredisi ödemelerinde krediyi aldıktan 3 ay sonra erteleme seçeneği ile birlikte ödemelere başlamak mümkün. Başvurular ise banka şubeleri, online bankacılık ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden kolaylıkla yürütülebilir. Banka tarafından kredi faiz oranı kredi notuna ve emeklinin maaş miktarına göre kişisel olarak belirlenmektedir.