Elon Musk, tüm evlerini sattıktan sonra SpaceX kampüsü içerisinde 50 bin dolarlık kutu gibi bir evde yaşadığını söylemişti. Ancak Wall Street Journal’ın haberine göre Musk'ın, Austin'deki 12 milyon dolarlık bir malikânede gizlice yaşadığı söylendi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Musk, Teksas’ta SpaceX tesislerine yakın 50 bin dolarlık 38 metrekarelik bir prefabrik eve geçmişti. Wall Street Journal’ın haberine göre Musk, geçtiğimiz yıl boyunca zamanının en azından bir kısmını PayPal kurucularından Ken Howery’nin sahip olduğu lüks sahil evinde geçirdi.

Habere itirazda bulunan Ken Howery ise gazeteye “Elon benim evimde yaşamıyor, Güney Teksas’ta yaşıyor. Austin’e seyahat ederken ara sıra misafirim olarak evde kaldı” dedi.

Time dergisi Elon Musk'ı 'Yılın Kişisi' seçti

Wall Street Journal ise iddiasını sürdürürken Elon Musk’ın. Tesla’nın da merkezinin bulunduğu Austin’de gizli bir ev avına giriştiğini yazdı. İlgili habere konu olarak konuşan kaynaklar, Musk’ın birkaç evi şahsen gezdiğini söylediler

Wall Street Journal, Elon Musk’ın yaşadığını iddia ettiği Ken Hower’nin sahip olduğu evin ise 8.000 metrekarelik lüks malikâne olarak Colorado Nehri üzerinde, etrafı çevrili bir mahallede yer aldığı ve havuzu, jakuzisi  ile 2018’de 12 milyon dolarlık satışla rekor kırdığını, şimdilerde ise şehrin gelişen emlak piyasasında değerini birkaç kat artırdığını yazdı.