Teknoloji

Elektrikli Otomobiller Hak Ettiği İlgiyi Görüyor Mu

Egzoz gazının zararlarından insan sağlığının korunabilmesi ve bütün dünyanın çok daha korunaklı bir hal alabilmesi adına defalarca gündeme gelen elektrikli otomobil konusunda büyük başarılar elde edilmiş durumda. Özellikle de ülkemizde yapılan çalışmalarla birlikte yerli elektrikli aracın çok başarılı olduğu gündeme bomba gibi oturmuştu. Bakan Işık’ın özel bir ilgiyle üzerinde durduğu yerli elektrikli otomobilin ülkemiz açısından çok önemli bir proje olduğu ve ülkemiz teknolojisinde bu üretimin çok büyük bir öneme sahip olacağı belirtilmekte.

Her geçen gün daha da gelişmekte ve değişmekte olan ülkemizde önemli fırsatlar değerlendirilmekte ve önemli çalışmalar gerçekleştirilmekte. Ülkemiz teknolojik açıdan da çok büyük başarılara zaman zaman ev sahipliği yapmakta ve 2018 yılında resmen tanıtımı yapılacak olan elektrikli arabanın bütün dünyayı adeta yerinden oynatacağı belirtilmekte. Özellikleriyle normal bir otomobili aratmayacak olan ve düşük yol maliyetiyle de milyonlarca kişiden büyük ilgi göreceği tahmin edilen yerli elektrikli aracın çok yakın bir zamanda sahnede olacağı belirtilmekte.

Teknolojik açıdan gelişmiş ülkelerin seviyesinde olabilmek adına çok önemli çalışmalar gerçekleştirilmekte. Bunlardan en önemlileri arasında da Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yoğun bir şekilde üzerinde durduğu ve takip ettiği elektrikli araç yer almakta. Sahaya çıktığı zaman bütün teknoloji ülkelerine taş çıkartabilecek nitelikte bir elektrikli araç olacağı tahmin edilen bu aracın her açıdan üstün özelliklere sahip olacağı tahmin edilmekte.

2 Liralık Şart Maliyetiyle 100 Kilometre Yol Yapabilecek

Yerli elektronik aracın sadece 2 liralık bir şarj maliyetiyle büyük şehir trafiğinde 100 kilometreye kadar yol gidebileceği belirtilmekte. Otomotiv sektörü için devrim niteliğindeki bu konuda çok büyük bir mesafe kat edildiği bilgisi aktarıldı ve bu konuda büyük bir hassasiyetle durulduğu belirtilmekte. Bununla birlikte ülkemizin imajının çok daha aktif bir hale getirilebilmesi adına da bu projenin büyük bir öneme sahip olduğu aktarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı