Ekonomi

Elektrik ve doğalgaz ödeyeceklere duyuru yapıldı! Ay sonuna kadar başvuru yapmanız isteniyor!

Elektrik ve doğalgaz ödeyeceklere duyuru yapıldı! Ay sonuna kadar başvuru yapmanız isteniyor! Sonbahara girdiğimiz şu günlerde elektrik ve doğalgaz kullanımları da artmaya başlayacak. Bu ay itibariyle fatura ödeyecek olan kişilere bankalar tarafından da kampanyalar yapılıyor. Son kampanya duyurusunu Akbank paylaştı. Akbank yaptığı kampanya duyurusunda Akbank Axess kredi kartı kullanıcılarına otomatik ödeme faturası tanımlatması durumunda ödül vereceğini açıkladı.

Eylül ayı sonuna kadar devam edecek bu kampanyadan, Axess kredi kartı, Axess Öğrenci kredi kartı ve Free Asıl kredi kartı sahipleri faydalanacaklardır. Kredi kartınıza vereceğiniz ödeme talimatı ile birlikte, 1 veya 2 yeni fatura için sizlere 25 TL ödeme, 3-4 fatura için 75 TL ödeme, 5 ve fazla fatura için ise 150 TL kredi kartınıza yatacak chip para yüklenmektedir.

Akbank kampanyası

Akbank yaptığı bu kampanya ile ilgili tekrardan paylaşım yaptı. Akbank resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda Eylül ayı sonuna kadar başvurusunu yapan kişilere, Ekim ayı içirisinde 25 TL ve 150 TL arasında faturaları için her yerde kullanacakları chip para vereceklerdir. Kredi kartınız tarafından verilecek olan bu ödemelerde, hesaplarınıza tanımladığınız tüm faturaların da 1 kere ödenmiş olması istenmektedir.

Yapılan kampanyada kredi kartı ile yapılacak olan fatura ödemelerini, bankaların belirlediği faiz ile işlem yaparak ödemektesiniz. Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, faturanın ödenme tarihinden son ödeme tarihine kadar fatura faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden fatura faiz oranı işletilir.