Ünlü oyuncu Elçin Sangu ile Başay Okay arasındaki mahkemeye kadar taşınan dava nereden nasıl çıktı? Elçin Sangu ve Başay Okay neden kavga etti? Elçin Sangu ve Başay Okay arasında neler oldu?

Kiralık Aşk dizisi ile yıldızı parlayan Elçin Sangu eski menajeri Başay Okay ile yıllardır dava. Geçtiğimiz günlerde dava sonuçlanmış ve mahkeme Elçin Sangu'yu eski menajer Başay Okay'a 4 milyon ve faiz tazminatı ödemeye mahkum etmişti. 

Peki Elçin Sangu ve Başay Okay arasında işler nasıl bu noktaya geldi? Elçin Sangu ve Başay Okay neden kavga etti? İşte tüm yaşananlar!

İddialara göre Başay Okay ilk olarak Elçin Sangu'yu Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisine öneriyor ve Elçin Sangu dizide Jale karakterini canlandırmaya başlıyor. Daha sonra Okay arkadaşı Sangu'yu çevresini kullanarak başka dizilere birer birer kefil olarak öneriyor. Sangu daha sonra Aşk Kaç Beden Giyer, Karadayı, Kurt Seyit ve Şura gibi yapımlarda yer alıyor. Daha sonra ise yine Okay'ın önerisi ile Kiralık Aşk dizisinde başrol olarak yer alıyor. Daha sonra Sangu'nuı hayatı Kiralık Aşk dizisi ile değişiyor ve güzel oyuncu bu dizide şöhreti yakalıyor. Ve bu şöhret sonrası olanlar oluyor. 

Kiralık Aşk dizisindeki partneri Barış Arduç ile Elçin Sangu fanlar tarafından çok sevilir. İlk olarak Altın Kelebek Ödül Töreni'nde Elçin Sangu ile Barış Arduç en iyi çift ödülünü alırken Sangu geceden erken ayırılır. Fanlar Elçin Sangu'nun törene sevgilisi ile gelmesi ve erken ayrılarak Barış Arduç'u yalnız bırakmasına oldukça sinirlenir ve sosyal medya hesaplarından tepki verir. Sürekli olarak Sangu'nun sevgilisinden ayrılmasını yazan fanlar bu durum sonrası menaher Başay Okay'a da yazarlar. Bunun üzerine Başay Okay bu yorumlara cevap verir ve küfürler eder. Bu durum sonrası hayranlar Sangu'ya menajerinden ayrılması gerektiğini yazar. Sangu'da bu olay sonrası menajerini sektördeki sağlam bir isim olma isteğini hayata geçirir ve Gaye Sökmen ile görüşür. Daha sonra sözleşmesini tek taraflı fesh eder ve Gaye Sökmen ile anlaşır. Bunun üzerine Başay Okay, Sangu'nun kendisinin ayarladığı reklam filminde oynadığını ve parasını alamadığı gerekçesi ile haksız fesih ile dava açar. İddialar bu şekilde.

Şu bir gerçek ki Elçin Sangu'nun parlama dönemi Başay Okay ile olmuş. Elçin Sangu ne zaman ki menajer değiştirdi düşüşü yaşadı. Daha sonra yer aldığı yapımlar, seçimler, hakkında çıkarılan haberler Sangu'ya hiç yaramadı.

Ancak Okay da hayranlara cevap vererek laf dalaşına girmiş ve hiç profesyonel ve mantıklı bir duruş sergilememiş. Sangu'nun setlerde yaşadığı problemlerde de Okay'ın bir çözüm sunmadığı Sangu tarafından iddia edilen bir diğer konu..